اتحادیۀ اروپا ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار یورو را برای مبارزه با ویروس کرونا به افغانستان اختصاص داد

نماینده‌گی سیاسی اتحادیۀ اروپا در کشور اعلام کرده که این اتحادیۀ مبلغ ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار یورو را برای مبارزه با پیامدهای ناگوار شیوع ویروس کرونا به افغانستان اختصاص داده است.

دفتر نماینده‌گی اتحادیۀ اروپا در افغانستان امروز (سه‌شنبه، هفدهم حمل) با نشر خبرنامه‌یی می‌نویسد که این مبلغ برای مبارزه با پیامدهای ناگوار صحی و اجتماعی ویروس کرونا در افغانستان، اختصاص یافته است.

در خبرنامۀ اتحادیۀ اروپا آمده که این اتحادیه تلاش دارد دولت افغانستان را برای مهار چالش‌های اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا کمک کند.

ویروس کرونا در افغانستان در ماه حوت سال ۱۳۹۸ خورشیدی شیوع پیدا کرد. این ویروس پیامدهای مخرب اقتصادی را به دنبال داشته است. سال گذشته رشد اقتصادی کشور که بیش از سه درصد پیش‌بینی می‌شد، با کندی روبه‌رو شد و میلیون‌ها شهروند کشور شغل‌شان را از دست دادند.

بر اساس آمار دولت، حدود ۹۰ درصد از باشنده‌گان مناطق روستایی کشور در سال ۱۳۹۹خورشیدی مستحق دریافت کمک‌های ضروری تشخیص شده‌اند. از این‌رو، حکومت برنامۀ کمک‌رسانی عاجل را زیر نام دسترخوان ملی در سطح کشور روی دست گرفت.

امسال اما افزون بر پیامدهای ناگوار اقتصادی شیوع کرونا، افغانستان با کمبود ریزش برف در جریان زمستان گذشته روبه‌رو شده است. خشک‌سالی مناطق زیاد کشور را تهدید می‌کند.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a187b
دکمه بازگشت به بالا