انصارالله یمن انفجار تروریستی در مسجد شیعیان قندهار را محکوم کرد

به گزارش خبرگزاری سریع به نقل از روسیا الیوم، جنبش انصارالله یمن امروز شنبه در بیانیه ای در پی آخرین رویدادهای افغانستان، لبنان و سوریه بیانیه ای صادر کرد.

دفتر سیاسی انصارالله در این بیانیه حمله های اخیر به تعدادی از مساجد افغانستان را محکوم کرد. آخرین حمله دیروز به شهادت دستکم ۶۲ نفر در مسجدی واقع در قندهار صورت گرفت که گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفت.

در این بیانیه، این حملات، جنایاتی وحشیانه توصیف شده است که عناصر تکفیری ساخته شده توسط آمریکا آن را انجام دادند. آمریکا این عناصر را برای به کارگیری اغراض و نیات خود و دستیابی به اهدافش به وجود آورده است.

دفتر سیاسی انصارالله خواستار تحت پیگرد قرار دادن و محاکمه عاملان جنایات اخیر در افغانستان شد و بر ضرورت حمایت از نمازگزاران در مساجد و همچنین اتخاذ اقدامات پیشگیرانه ای که مانع از حملات مجدد شود، تاکید کرد.

در ادامه بیانیه به آخرین تحولات بیروت پرداخته شده است، جنبش انصار الله یمن در این بیانیه اقدامات جنایتکارانه در حق تظاهرات کنندگان لبنان را محکوم و اعلام کرد که این اقدامات ثبات و صلح داخلی را هدف قرار داده و سعی می کند کشور را به کشمکش های داخلی بکشاند.

روز پنجشنبه در پی درگیری هایی که در تظاهرات طرفداران «حزب الله» و جنبش «امل» رخ داد، چند نفر کشته و زخمی شدند. این تظاهرات در اعتراض به سیاسی کاری پرونده انفجار بیروت توسط«طارق بیطار» قاضی این پرونده صورت گرفت.

جنبش انصارالله همچنین حملات اخیر رژیم صهیونیستی به منطقه «تدمر» واقع در استان «حمص» سوریه را محکوم کرد.

این جنبش ضمن اینکه این حملات را اقدامات جنایتکارانه صهیونیستی_آمریکایی توصیف کرد، تاکید کرد که سوریه کاملا حق دارد تا به این حملات پاسخ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا