موسیاد ترکیه خواهان ایجاد نمایندگی خویش در افغانستان شد

نمایندگان انجمن تجارت و صنعت ترکیه موسوم به “موسیاد” در دیدار با معاون اقتصادی رئیس الوزرای حکومت خواهان ایجاد نمایندگی خویش در افغانستان شده است.

به گزارش خبرگزاری سریع؛ انعام الله سمنگانی معاون سخنگوی امارت اسلامی شب گذشته(21 قوس) در صفحه تویترش نگاشت که مولوی عبدالسلام حنفی معاون ریاست الوزرای ا.ا.ا. عصر روز یکشنبه با هیات انجمن صنعت‌گران و تاجران مستقل ترکیه «MOSIAD» در ارگ دیدار کرده است.

نمایندگان موسیاد در این دیدارعلاقه‌مندی خود را برای سرمایه گذاری در افغانستان دربخش‌های مختلف و داشتن نقش در آبادی و بازسازی افغانستان  ابراز کرده و خواهان ایجاد نمایندگی انجمن در افغانستان شد.

به گفته سمنگانی نمایندگان موسیاد می‌خواهند که روابط مستقیم اقتصادی بین افغانستان و ترکیه را‌ گسترش یابد.

مولوی حنفی در این دیدار در مورد فرصت‌های به‌میان آمده برای سرمایه گذاری در افغانستان صحبت نمود و ازعلاقه‌مندی آنان برای سرمایه گذاری در افغانستان استقبال نمود.

وی افزود: افزون بر‌ تامین امنیت، مبارزه با فساد اداری، نسبت به هر زمان شرایط خوب سرمایه گذاری در افغانستان مساعد است.

معاون ریاست الوزرا‌ ا.ا.ا. اطمینان داد که امارت اسلامی سهولت‌های لازم را برای فعالیت‌های انجمن‌ موسیاد در افغانستان، فراهم می‌نماید، همه چالش‌ها و موانع را از سر راه برمی‌دارد و از تجارب و مهارت‌های خوب تاجران ترک‌ درعرصه‌های مختلف استفاده می‌نماید.

موسیاد یا انجمن تجارت و صنعت ترکیه در 17 بخش‌ به شمول انرژی، معادن، زراعت و صحت فعالیت دارد و با داشتن 11 هزار عضو و 27 میلیارد دالر صادرات در 95 کشور نمایندگی دارد.

لینک کوتاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا