آلمان 182.6 میلیون یورو به افغانستان کمک می‌کند

دولت آلمان تعهد کرده است که ۱۸۲.۶ میلیون یورو معادل ۱۷.۴ میلیارد افغانی را به منظور تقویت همکاری‌های دوجانبه در اختیار دولت افغانستان قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری سریع، مؤسسه همکاری‌های توسعه‌ای آلمان روز چهارشنبه، نهم سرطان، با نشر خبرنامه‌ای گفته است که کلودیا وارننگ، رییس عمومی بخش شرق میانه، آسیا، امریکای لاتین، اروپای جنوب‌شرقی و اروپای شرقی وزارت همکاری اقتصادی و توسعه دولت فدرال آلمان روز گذشته در یک نشست مجازی با نذیر کبیری، معین پالیسی وزارت مالیه‌ افغانستان، وعده‌ این کمک را داده است.

براساس معلومات خبرنامه، دو طرف در این نشست روی تخصیص بودجه برای همکاری‌های انکشافی در سال ۱۴۰۰ توافق کرده‌اند. طبق این توافق، ۱۲۰ میلیون یورو معادل ۱۱.۴ میلیارد افغانی برای پروژه‌های همکاری مالی و ۴۷.۶ میلیون یورو برای همکاری‌های تخنیکی اختصاص یافته است.

علاوه بر این، در این خبرنامه آمده است که ۱۵ میلیون یورو از طریق برنامه ویژه (BMZ) برای رسیده‌گی به عوامل اصلی بی‌جاشده‌گی و ادغام پناهنده‌گان در نظر گرفته شده است.

این مقدار پول برای گسترش فعالیت‌های کنونی جهت بهبود دسترسی به خدمات ابتدایی و خدمات حقوقی برای پناهنده‌گان، عودت‌کننده‌گان و بی‌جاشده‌گان داخلی استفاده خواهد شد.

مؤسسه‌ همکاری‌های توسعه‌ای آلمان گفته است که منابع مالی بیش‌تری را به صورت مستقیم در اختیار نهادهای غیردولتی که با مردم افغانستان کار می‌کنند، قرار می‌دهد.

با این حال مؤسسه‌ همکاری‌های توسعه‌ای آلمان افزوده است که هدف این نهاد، بهبود مداوم شرایط زنده‌گی و آینده شهروندان افغانستان است تا آنان بتوانند از زنده‌گی صلح‌آمیز و دور از فقر، آواره‌گی، خشونت و افراط‌گرایی لذت ببرند.

گفتنی است که همکاری میان افغانستان و آلمان از سال ۱۳۳۶ آغاز شده و تا اکنون مجموع همکاری‌ تخنیکی و مالی آن کشور به بیش از ۴ میلیارد یورو رسیده است.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a622b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا