اتحادیه اروپا: به ماموریت خود در افغانستان ادامه می‌دهیم

توماس نیکلسون سرپرست نمایندگی خاص اتحادیه اروپا برای افغانستان می‌گوید که این اتحادیه بعد از خروج قوای بین‌المللی از افغانستان در این کشور باقی می‌ماند و به ماموریت و همکاری خود ادامه می‌دهد.

وی این مطلب را در سخنان دیروز خود (۳۰ می) به پارلمان اروپا گفته است.

نیکلسون می‌گوید: “درحالی که نیروها خارج می‌شوند، نیت ما این است که باقی می‌مانیم. پالیسی ما تغییرنکرده، ماموریت ما تغییر نکرده، تعهدات ما به مردم افغانستان تغییر نکرده ولی شرایط تغییر می‌کند و ما باید خود را با تغییرات عیار کنیم تا به تعاملات و برآورده کردن تعهدات خود در شرایط نسبتا جدید ادامه دهیم.”

این اظهارات ازسوی یک مقام ارشد اتحادیه اروپا درحالی صورت می‌گیرد که قرار است وزیران دفاع و خارجه کشورهای ناتو در گردهمایی فردای خود در بروکسل دربارۀ افغانستان نیز گفتگو کنند.

برخی این کشورها از ادامه کمک خود با افغانستان از قبل اطمینان داده‌اند.

همچنین ینس ستولتنبرگ سرمنشی این پیمان بعد از ملاقات خود با صدراعظم پرتگال هفته گذشته یک‌بار دیگر گفت که ناتو به همکاری دوام‌دار خود با افغانستان متعهد است.

آقای ستولتنبرگ افزود که این همکاری آموزش و تمویل نیروهای افغان و حمایت از همه تلاش‌ها برای یک صلح پایدار را شامل می‌شود.

قرار است همه نیروهای امریکایی تا یازدهم سپتمبر افغانستان را ترک کنند. کشورهای ناتو نیز گفته اند که نیروهای خود را یکجا با قوای امریکا از افغانستان خارج می‌کنند.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a484b
دکمه بازگشت به بالا