اداره هوانوردی آماده گرفتن مسئولیت های میدان هوایی حامد کرزی از ناتو است

اداره هوانوردی ملکی کشور برای انتقال مسوولیت‌های میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی به ویژه کنترل ترافیک هوایی از سوی ناتو به این اداره، اعلام آماده‌گی کرده است.

این اداره در نامه‌ای به نظامیان ناتو گفته است که آماده پذیرش مسئولیت تمامی امور کنترل ترافیک هوایی در میدان هوایی کابل است و «خرسند می‌شود» که این مسئولیت تا یکم ماه می سال جاری میلادی منتقل شود.

در این نامه که روز دوشنبه، سی‌ام حمل از سوی اداره هوانوردی ملکی همه‌گانی شده است، از انجام موفقانه و مصئون کنترل ترافیک هوایی توسط ناتو در ۲۰ سال گذشته سپاس‌گزاری شده است.

طبق معلومات اداره هوانوردی ملکی، از میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی۷۰ درصد خدمات عملیات هوایی سراسر کشور ارائه می‌شود و به عنوان دروازه هوایی افغانستان دارای اهمیت بلند از نظر سیاسی، اقتصادی و امنیتی است.

اداره هوانوردی ملکی گفته است که پیش از این تجربه انتقال مسئولیت میدان هوایی احمدشاه بابا در قندهار از نیروهای ناتو را دارد.

این اداره انتقال مسئولیت میدان هوایی قندهار را عجولانه توصیف کرده است.

اداره هوانوردی ملکی گفته است که برای جلوگیری از تکرار چالش مشابه، به عنوان نهاد مسئول در این زمینه، خود را پیش‌قدم می‌داند تا مسئولیت‌هایش را بر دوش بگیرد.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a327b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا