اسراییل یک مسجد در کرانه باختری را تخریب کرد

منابع فلسطینی، امروز (پنجشنبه)، گزارش دادند که اسراییلی ها سحرگاه امروز یک مسجد را در منطقه دوما (شمال کرانه باختری)‌ تخریب کرده‌اند.

پایگاه خبری «عرب۴۸»، به نقل از «غسان دغلس» مسئول پرونده شهرک‌سازی‌ها در شمال کرانه باختری خبر داد که نیروهای رژیم اسراییل مسجدی را که نمازگزاران به مدت دو سال در آن نماز می‌خواندند، در منطقه «ابوصیفی» در شرق دوما تخریب کردند.

دغلس در ادامه اضافه کرد که نیروهای رژیم اسراییل همچنین در چند جاده زراعی در بخش جنوبی منطقه اقدام به خاکبرداری کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، وزارت اوقاف و امور دینی فلسطین اقدام نیروهای اشغالگر در تخریب مسجد ابوصافی را محکوم کرده‌اند و آن را تعرضی آشکار به مقدسات و اماکن دینی مسلمانان توصیف کرده‌اند.

«حسام ابو الرب» نماینده وزارت اوقاف با اشاره به اینکه مصلی، دیوار اطراف و وضوخانه مسجد تخریب شده است، تأکید کرد که این اقدام خارج از چارچوب قوانین بین‌المللی و انسانی است.

ابوالرب همچنین اشاره کرد که مردم فلسطین و به‌ویژه کوچ‌نشینیان و دهقانان در مسجد ابوصافی نماز می‌خواندند و از جامعه بین‌المللی و سازمان‌های ذیربط خواست که هر چه سریع‌تر در برابر کارشکنی‌های رژیم اسراییل در تخریب محل عبادت، اماکن مقدس و جریجه دار کردن احساسات مسلمانان بایستند.

از سوی دیگر، عرب۴۸ گزارش داد که عده‌ای از شهرک‌نشینیان اسراییلی به شهروندان فلسطینی در نابلس و الخلیل تعرض کرده‌اند و در واپیسن ساعات شب گذشته در جاده ارتباطی جنین به نابلس به سمت موتر آن‌ها سنگ پرتاب کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، اسراییل ها جاده‌ ارتباطی جنین به نابلس را از چهارراه منطقه «سیله الظهر»‌ تا ورودی منطقه «برقه» مسدود کردند.

این اقدام  باعث وقوع درگیری میان شهروندان فلسطینی و اسراییلی ها شد و نیروهای رژیم اسراییل  برای محافظت از شهرک‌نشینان به صورت گسترده به منطقه کشاند.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a1009b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا