اسلام ستیزی فرانسه؛ برکناری دو امام جماعت به خاطر قرائت آیاتی از قرآن!

در ادامه اقدامات اسلام ستیزانه فرانسه، «ژرالد دارمانین» وزیر داخله فرانسه اعلام کرد دو امام جماعت در پایان هفته جاری با دستور وی برکنار شده اند؛ چرا که به ادعای وی خطبه‌هایی خلاف ارزش‌های جمهوری فرانسه ایراد کرده اند.

وزیر داخله فرانسه در توییتی اعلام کرد: با درخواست من دو امام جماعت در ولسوالی «او- دو- سن» و «لوآر» به سب ایراد خطبه‌های غیر قابل قبول برکنار شدند.

او در ادامه ادعا‌های خود افزود: ما بی وقفه با کسانی که قوانین و ارزش‌های جمهوری را به سخره می‌گیرند، مقابله می‌کنیم. تصمیم وزیر داخله فرانسه به برکناری این دو امام جماعت پس از آن رخ داد که یک عضو شورای شهر این منطقه بخشی از خطبه روز عید قربان این ائمه جماعت را در حساب توییتری اش منتشر کرد که آن‌ها به آیاتی از سوره احزاب در خصوص زنان استناد کرده بود.

گفتنی است این اقدام اسلام ستیزانه دولت فرانسه پس از آن انجام می‌شود که مجمع ملی فرانسه شامگاه جمعه لایحه جنجالی ضد اسلامی موسوم به «مبارزه با جدایی طلبی» را به رغم مخالفت شماری از احزاب چپ‌گرا و راست‌گرا تصویب کرد.

اگرچه دولت فرانسه پیشتر اعلام کرده بود که تصویب این لایحه برای حفظ بنیان‌های سکولار دراین کشور ضروری است، اما مخالفان این طرح، آن را مخالف آزادی‌های مذهبی می‌دانند. بر اساس مفادی از این لایحه، نظارت دولت فرانسه بر مساجد و مکاتب دینی تقویت شده و با تعدد زوجات و ازدواج اجباری مقابله خواهد شد. این لایحه همچنین از طریق رسمیت دادن به اختیاراتی برای تعلیق فعالیت یا تعطیلی فعالیت‌های مراکز خصوصی اسلامی، آموزش‌های خصوصی مرتبط با اسلام را نیز محدود می‌کند.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a712b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا