اعتراض موترداران بزرگراه تورغندی و اسلام قلعه پایان یافت

به گزارش خبرگزاری سریع موترداران معترض که از چند روز به این‌سو با برپایی خیمه‌های اعتراضی مسیر بزرگراه‌های تورغندی و اسلام‌قلعه هرات را به روی موترهای باربری بسته بودند، عصر روز شنبه، بیست‌ویکم حمل، به اعتراض‌شان پایان دادند.

بصیر آرین، نماینده موترداران معترض، می‌گوید که با پادرمیانی دو نماینده هرات در مجلس نماینده‌گان و تعهد کتبی حکومت برای پرداخت خسارت، آنان اعتراض خود را پایان داده و خیمه‌های تحصن را جمع‌آوری کردند.

به گفته او، حکومت به گونه کتبی تعهد سپرده است که در جریان ۴۰ روز آینده خسارت موترداران مال‌باخته‌ آتش‌سوزی بزرگ گمرک اسلام‌قلعه را پرداخت کند.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات می‌گوید که والی هرات و برخی نماینده‌گان پارلمان در دیدار با موترداران مال‌باخته، از آنان خواستند اعتراض را پایان داده و‌اجازه دهند مسیر بزرگراه‌های تورغندی و‌ اسلام‌قلعه باز شود.

در پی آتش‌سوزی بزرگ گمرک اسلام‌قلعه هرات، بیش‌تر از یک‌هزار موتر باربری در آتش سوخت، هرچند ریاست جمهوری وعده سپرد خسارت مال‌باخته‌گان‌ را پرداخت می‌کند، اما هیات اعزامی ریاست جمهوری به هرات حاضر نشد یافته‌هایش را با متضرران و رسانه‌ها شریک بسازد و به دنبال آن موترداران معترض با برپایی دو خیمه اعتراضی، مسیرهای تورغندی و اسلام‌قلعه را بستند.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a231b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا