امریکا یک هماهنگ کننده جدید برای روند تخلیه از افغانستان گماشت

بربنیاد خبرنامه وزارت خارجه امریکا، خانم جونز مسوولیت دارد تا از روند خروج، جابجایی و فراهم سازی تسهیلات برای آن‌هایی که از افغانستان خارج می‌شوند، نظارت کند.

وزارت خارجه امریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد که یک مقام تازه امریکایی مسوولیت هماهنگی روند تخلیه و جابجایی افغان‌ها را بدوش می‌گیرد.

دفتر سخنگوی وزارت خارجه امریکا در یک خبرنامه گفته است که خانم الیزابت جونز، دیپلمات کهنه کار امریکایی به حیث هماهنگ‌کننده و مسوول تازه برای روند تخلیه و جابجایی افغان‌ها تعیین شده است.

پیش از این در ماه آگست، جان بس سفیر پیشین امریکا در افغانستان، مسوولیت تخلیه شهروندان امریکایی و همکاران افغان شان‌ را به عهده داشت.

بربنیاد خبرنامه وزارت خارجه امریکا، خانم جونز مسوولیت دارد تا از روند خروج، جابجایی و فراهم سازی تسهیلات برای آن‌هایی که از افغانستان خارج می‌شوند، نظارت کند.

گزینش خانم جونز پس از دیدار نماینده‌های امارت اسلامی و امریکا در دوحه، صورت می‌گیرد. در این دیدار دو روزه، دو طرف روی مسایلی همچون حفظ حقوق شهروندان، مبارزه با هراس‌افگنی، نگرانی های امنیتی و روند مصون خروج شهروندان خارجی و افغان‌های که خواهان ترک کشور شان استند، به بحث گرفته شدند.

پس از این دیدار، وزارت خارجه امریکا هرچند این ملاقات را مثبت و مفید خواند، اما موضوع امنیت و هراس‌افگنی را نگران کننده عنوان کرد.

سخنگوی وزارت خارجه امریکا، ند پرایس، در باره این دیدار گفت: «ما همواره تاکید کردیم که عملکرد طالبان مهم است و ما در باره عملکرد آنان قضاوت می‌کنیم؛ نه آنچه که می‌گویند.»

از سوی دیگر، اسپانیا نیز اعلام کرده است که این کشور روند تخلیه شهروندان اسپانیایی و همکاران افغان‌اش را از سر می‌گیرد.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a913b

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا