انفجار مهیب در نزدیکی «میدان هوایی عدن» ده ها کشته و زخمی برجای گذاشت

شامگاه روز شنبه (8 عقرب) یک انفجار مهیب در نزدیکی میدان هوایی بین المللی «عدن» رخ داد که ناشی از انفجار یک موتر بمب‌گذاری شده بود.

پایگاه خبری البوابه الاخباریه الیمنیه به نقل از منابعی در «حکومت محلی» عدن (وابسته به ریاض) گزارش داد، این انفجار در ورودی میدان هوایی عدن رخ داد که تا اکنون ۱۲ نفر جان خود را بر اثر آن از دست داده‌اند.

یک منبع بلندپایه نظامی نیز خبر داد که بر اثر انفجار مذکور بیش از ۳۸ نفر نیز زخمی شده‌اند. تصاویر و ویدیوهایی که از این انفجار در فضای مجاری منتشر شده، نشانگر مهیب بودن این انفجار است.

این در حالی است که عدن از سال ۲۰۱۵ به مرکز دولت مستعفی یمن تبدیل شده است. در دهم قوس ۱۳۹۹ نیز به هنگام ورود اعضای کابینه جدید به داخل شهر عدن، چندین انفجار مهیب در میدان هوایی این شهر رخ داد.

با وجود بزرگ بودن انفجار، ولی مسئولان دولت مستعفی هنوز رسما آماری از تلفات این انفجار منتشر نکرده‌اند، بلکه مدعی هستند که پس از اطمینان از تعداد قربانیان، آمار قطعی را منتشر خواهند کرد.

هیچ یک از مسئولان دولت مستعفی حاضر در عدن، درباره علت یا عوامل پشت پرده آن، توضیحی ارائه نکرده‌اند. لذا بسیاری از کارشناسان تأکید دارند که چنین انفجارهایی معلول درگیریهای داخلی گروههای وابسته به عربستان سعودی در این استان است.

ناظران هم می‌گویند که ائتلاف سعودی-اماراتی با ایجاد اختلاف در بین گروههای مسلط بر عدن، قصد دارد این منطقه را کاملا اشغال کند.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a991b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا