به بردگی گرفتن کارگران در عربستان؛ دولت فیلیپین ارسال کارگران را به عربستان متوقف میکند

دولت فیلیپین پس از دست نیافتن به خواسته های خود و رفتار ناشایست سعودی‌ها با کارگران زن، به دنبال تعلیق ارسال کارگران خود به ریاض است.

به گزارش خبرگزاری سریع به نقل از آرتی عربی، دولت فیلیپین در حال بررسی تعلیق اعزام کارگران خود به عربستان سعودی در تلاش برای بازگشت دو کارگر فیلیپینی است که به کنیزی ژنرال سابق سعودی به کار گرفته شده‌اند.

رولی فرانسیا، رئیس اداره کار فیلیپین می گوید: دفتر کار فیلیپین توصیه های خود را به «سیلوسترو بلو» وزیر کار، با هدف تعلیق اعزام کارگران فیلیپینی به عربستان، در صورتی که تا ۳۰ سپتامبر دو کارگر زن از عربستان بازنگردند، ارسال کرده است.

وی گفت: وزیر کار فیلیپین هنوز در حال بررسی گزینه ها است و از آژانس های استخدامی خارجی و محلی می خواهد که برای بازگشت ایمن کارگران فیلیپینی به کشور همکاری کنند.

وب سایت “فیلیپین استار” گفت که یکی از ژنرال های سابق سعودی ۱۶ کارگر فیلیپینی را به کار گرفت و با آنها مانند برده ها رفتار می کرده است و هنوز دو کارگر زن برای او کار می کنند.

پیشتر فیلیپین اعزام کارگر به عربستان را پس از دریافت گزارش‌هایی مبنی بر مجبور کردن اتباع فیلیپینی به پرداخت هزینه تست شناسایی کرونا، قرنطینه و بیمه در بدو ورودشان به این کشور، به حال تعلیق در آورده بود.

فیلیپین ۱۰ ملیون کارگر خارجی در کشور‌های مختلف جهان دارد که حدود ۲ ملیون نفر از آن‌ها در خاورمیانه و عمدتا کشور‌های عربی مانند عربستان و امارات کار می‌کنند. این کارگران یکی از منابع مهم درآمد زایی و رشد اقتصادی فیلیپین هستند.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a848b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا