بیانیه حزب‌الله لبنان در محکومیت انفجار تروریستی افغانستان

حزب‌الله لبنان بیانیه‌ای را در محکومیت انفجار تروریستی صورت گرفته ضد نمازگزاران در مسجدی در استان قندوز افغانستان صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: حزب‌الله نگرانی عمیق خود از شهادت و زخمی شدن تعداد زیادی از نمازگزاران در انفجار تروریستی صورت گرفته ضد نمازگزاران در مسجدی در استان قندوز افغانستان را اعلام کرده و با شدید ترین لحن این اقدام جنایتکارانه گروه تروریستی و وهابی داعش که با تمامی ادیان آسمانی و قوانین انسانی در تناقض قرار دارد را محکوم می کند.

حزب‌الله در این بیانیه که سایت اینترنتی العهد آن را منتشر کرد، از تمامی مراجع دینی در جهان اسلام خواست تا موضع جدی نسبت به این گروه‌های تکبیری و جنایتکار داشته باشند و آنها را منزوی کنند.

این بیانیه همچنین از مقامات مسئول در کشور اسلامی افغانستان خواست تا عاملان این جنایت را مجازات کرده و بیشترین تدابیر برای جلوگیری از تکرار چنین کشتارهای فاجعه‌باری را اتخاذ کنند.

حزب‌‌الله لبنان در پایان این بیانیه از خداوند متعال غفران و رحمت برای شهدای این اقدام تروریستی و صبر برای خانواده‌های آنها و بهبودی و عافیت برای مجروحان این حادثه مسئلت و ابراز امیدواری کرد که ملت مسلمان افغانستان به صلح و امنیت دست پیدا کند.

یکی از مساجد شیعیان در منطقه «سیدآباد» ولایت قندوز افغانستان جمعه گذشته شاهد حمله تروریستی خون‌باری بود. این انفجار حین برگزاری نماز جمعه شیعیان در مسجد سیدآباد واقع در منطقه «بندرخان» شهر قندوز به وقوع پیوسته است.

گروهی تروریستی داعش در بیانیه‌ای مسئولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفت. گفته می‌شود در این حمله تروریستی نزدیک به 100 نفر شهید و 200 نفر دیگر زخمی شدند.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a899b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا