تاکید وزرای خارجه ترکیه و قطر بر ادامه کمک‌های اقتصادی در افغانستان

وزرای خارجه ترکیه و قطر بر ادامه کمک‌های اقتصادی و بشری در افغانستان تاکید کرده می‌گویند که برای تحکیم صلح و ثبات در این کشور کار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری سریع؛ شیخ محمد بن عبدالرحمان آل‌ثانی وزیر خارجه قطر روز گذشته(15 قوس) در حاشیه نشست گفتگو‌های استراتژیک میان ترکیه و قطر با همتایی ترکی خود در یک نشست خبری گفت:” قطر با ترکیه و مقام‌های امارت اسلامی کار می‌کند تا اطمینان حاصل کند که میدان هوایی کابل دوباره فعالیت‌هایش را به صورت عادی ادامه می‌دهد”.

وی بیان داشت: “ما روی این مسئله گفت‌وگو کردیم که هماهنگی چگونه برای کمک با افغان‌ها بیشتر شود و در این مورد هم گفت‌وگو صورت گرفت که چگونه با جامعه جهانی در مورد وضعیت افغانستان همکاری کرده می‌توانیم”.

او افزود:” قطر و ترکیه به صورت دوامدار، با حکومت موقت افغانستان کار می‌کنند تا در مورد میدان هوایی کابل به یک توافق برسند و این میدان هوایی دوباره فعالیت‌های عادی اش را از سر گیرد.”

مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه هم گفت که کشورش برای تحکیم صلح و ثبات در افغانستان کار می‌کند.

چاووش اوغلو از جامعه جهانی خواست تا با امارت اسلامی تعامل کنند و همچنان به گفته او سیاست را از کمک‌های بشری جدا سازند.

وی بیان داشت: “مردم افغانستان به کمک‌های جدی بشری نیاز دارند جامعه جهانی نیاز دارد تا انگیزه های سیاسی را کنار گذاشته و به مردم افغانستان کمک رسانی کند اقدام‌های قطر و ترکیه در این بخش باید برای سایرین یک مثال باشد.”

قطر و ترکیه از جمله‌ کشور‌های است که سفارت‌های خویش را در کابل باز گذاشته اما تا هنوز امارت اسلامی را به رسمیت نشناخته است.

لینک کوتاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا