ترامپ: ارتش امریکا بی‌اعتبار شده است

دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین امریکا روز یکشنبه (9 عقرب) در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت:‌ این (جو بایدن) احتمالاً بدترین ریاست جمهوری تاریخ است. نمی‌توانم تصورش کنم. پیش‌تر می‌گفتم جیمی کارتر (بدترین رئیس جمهور امریکا است). صادقانه بگویم در مورد (جورج دابلیو) بوش هم به این دلیل که ما را در خاورمیانه گرفتار کرد، خیلی طرفدارش نیستم. فکر می‌کنم این (بایدن) بدترین (رئیس جمهور) در تاریخ کشور ما باشد.

رئیس جمهور پیشین امریکا ادامه داد:‌ اگر به افغانستان نگاه کنید، می‌بینید که چه اتفاقات وحشناکی برای ما افتاد؛ جوانان ما کشته شده یا به شدت زخمی شدند.

وی با اشاره به بمب‌گذاری انتحاری ماه سنبله امسال در فرودگاه کابل حین خروج امریکایی‌ها از افغانستان گفت: بیش از ۲۰ نفر را داریم که دست و پایشان قطع شده است. احدی درباره آن‌ها حرفی نمی‌زند و بعد از آن، بهترین تجهیزات نظامی به ارزش ۸۵ میلیارد دالر که بیشترش نو بودند در آنجا رها شد و (امریکایی‌ها پیش از خروج) آن‌ها را منفجر نکردند.

ترامپ در پاسخ به این سوال که به دولت بایدن چه نمره‌ای می‌دهد گفت:‌ فکر می‌کنم باید بگویم اف (رفوزه). این یک دولت شکست‌خورده است. این یک فاجعه است. هرگز چنین چیزی ندیده‌ام. دوست داشتم ببینم کارش را درست انجام می‌دهد. فکر نمی‌کنم هرگز چنین شرمساری را برای دولتی دیده باشیم.

دونالد ترامپ دوباره به بحث خروج امریکا از افغانستان باز گشت و گفت: تعداد نیروهایمان را به 2 هزار و 500 نفر رساندم و همه آن‌ها وضعیت خوبی داشتند و دست کسی به آن‌ها نمی‌رسید. بعد او (بایدن) آمد و ارتش را قبل از مردم خارج کرد. او هزاران نفر را که امریکایی هستند و باید خارج می‌شدند در آنجا رها کرد.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a994b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا