حمدالله محب: بحث در باره‌ی آجندا، اشتراک‌کنندگان و زمان برگزاری نشست استانبول ادامه دارد

آقای محب که روز شنبه (14 حمل)، در یک نشست خبری صحبت می‌کرد، گفت: «تیم گفت‌وگوکننده‌ی دولت افغانستان در قطر، در حال مذاکره با طالبان و امریکایی‌ها است. بحث در باره‌ی آجندا، اشتراک‌کنندگان و زمان برگزاری نشست استانبول ادامه دارد.»

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی، می‌گوید که بحث‌ها در باره‌ی نشست استانبول جریان دارد و حکومت افغانستان نیز برای اشتراک در آن، آماده است.

آقای محب که روز شنبه (۱۴ حمل)، در یک نشست خبری صحبت می‌کرد، گفت: «تیم گفت‌وگوکننده‌ی دولت افغانستان در قطر، در حال مذاکره با طالبان و امریکایی‌ها است. بحث در باره‌ی آجندا، اشتراک‌کنندگان و زمان برگزاری نشست استانبول ادامه دارد.»

به گفته‌ی او، تا اکنون گفت‌وگوها در این موارد نتیجه‌ای نداشته و تلاش‌ها جریان دارد تا در این زمینه هر چه زودتر به توافق برسند.

آقای محب افزود: «تا هنوز نه سر آجندا، نه سر اشتراک‌کنندگان و نه سر تاریخ نشست استانبول موافقت شده است. امیدواریم در هفته‌های آینده، چیزی برای گفتن داشته باشیم. یک توافق باید صورت بگیرد که شاید کمی زمان را در بر بگیرد.»

او هم‌چنان تصریح کرد که حکومت افغانستان آماده‌ی برگزاری انتخابات زودهنگام است و رییس‌جمهور غنی در آن انتخابات نامزد نخواهد بود.

مشاور امنیت ملی، هم‌چنان تاکید کرد که گروه طالبان هیچ تغییری نکرده و تلاش دارد تا با استفاده از زور، حکومت را به دست آورد. او گفت: «طالب تعهد به صلح ندارد و قصد دارد با وحشت ما را تسلیم بادارش بسازد.»

این در حالی است که برخی از رسانه‌ها، به نقل از منابعی گزارش داده‌اند که نشست استانبول، در شانزدهم اپریل برگزار خواهد شد. گفته می‌شود که این نشست، ۱۰روزه بوده و در آن، در باره‌ی حکومت آینده‌ی افغانستان گفت‌وگو خواهد شد.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a167b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا