دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع): امریکا به دنبال بی‌ثبات کردن افغانستان است

آیت الله رضا رمضانی ،دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در دیدار آیت الله «محمدهاشم صالحی مدرس» و آیت الله «شیخ زاده» از علمای افغانستان در محل مجمع جهانی اهل بیت (ع) به دخالت های قدرت های بزرگ در افغانستان اشاره کرد و افزود: اگر ظرفیت، استعداد و ثروت در افغانستان وجود نداشت، آنان مداخله نمی کردند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) افزود: آمریکا افغانستان را رها نمی کند و به شکل های مختلف به دنبال بی ثبات کردن این کشور خواهد بود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان اینکه شرایط افغانستان پیچیده است، بر تشکیل دولت فراگیر تاکید کرد و گفت: باید دولت فراگیر در افغانستان تشکیل شود در غیر این صورت شاهد درگیری های داخلی خواهیم بود.

آیت الله محمدهاشم صالحی مدرس، رئیس شورای علمای شیعه افغانستان نیز در این دیدار درباره خروج امریکا از افغانستان گفت: دست ایادی آمریکا از افغانستان کوتاه شد اما امریکا صحنه را ترک نکرده است.

حمایت مجمع جهانی اهل بیت(ع) از فعالیت های فرهنگی در افغانستان، حمایت از مبلغان اعزامی، تقویت فعالیت جامعه المصطفی العالمیه و ارسال کتاب های مفید از جمله پیشنهادهای آیت الله شیخ زاده از اعضای مجلس شورای علمای شیعه افغانستان در این نشست بود.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a977b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا