در یک هفته اخیر بیش از ۱۵۰۰ طالب کشته شده‌اند

سخنگوی عمومی نهادهای امنیتی می‌گوید که در جریان یک هفته گذشته، بیش از یک هزار و ۵۰۰ طالب در نبرد با نیروهای امنیتی کشته شده‌اند.

اجمل عمر شینواری، سخنگوی نیروهای امنیتی روز دوشنبه، چهارم اسد، در یک نشست خبری گفت که نیروهای امنیتی در یک هفته گذشته ۱۵۴ عملیات را به گونه مشترک در سراسر کشور انجام داده‌اند که در نتیجه آن، یک هزار و ۵۲۸ جنگ‌جوی طالب کشته و ۸۰۱ یک جنگ‌جوی دیگرشان زخمی شده‌اند.

هم‌چنان او افزود که در همین میعاد زمانی، طالبان ۱۴ غیرنظامی را کشته و ۲۹ تن دیگر را زخمی کرده‌اند.

هم‌چنان او تایید کرد که طالبان در ولسوالی اسپین بولدک ولایت قندهار، ۴۰۰ غیرنظامی را از خانه‌های‌شان بیرون کرده‌ و سپس ۱۰۰ تن‌شان را به رگبار بسته‌اند. به گفته او گروه طالبان در ولسوالی مالستان ولایت غزنی نیز شماری از غیرنظامیان را کشته ‌است.

وی افزود که تعدادی زیادی از تاسیسات عام‌المنفعه در مناطقی که در آن جنگ جریان دارد، از سوی این گروه ویران و یا آتش زده شده است.

عمر شینواری گفت سخنگوی عمومی نهادهای امنیتی خاطرنشان کرد که هیچ تغییری در رویکرد جنگی طالبان به میان نیامده است و این گروه هم‌چنان به نقض حقوق بشر و موازین جنگی ادامه می‌دهد

سخنگوی عمومی نهادهای امنیتی کشور تصریح کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور از حالت دفاعی به حالت تهاجمی در آمده‌اند و به زودی دستارودهای زیادی در میدان جنگ به دست خواهند آورد.

با این حال، او تأکید کرد که مبارزه با تروریسم تنها مسئولیت افغانستان نیست بلکه مسئولیت تمام کشورهای جهان است.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a721b
دکمه بازگشت به بالا