دیدار خلیلزاد با ملا برادر و معاون نخست وزیر قطر

وزارت خارجۀ قطر اعلام کرده است که زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ امریکا در امور صلح افغانستان با محمد بن عبدالرحمان، معاون نخست وزیر دولت قطر و ملاعبدالغنی برادر، معاون سیاسی گروه طالبان دیدار کرده است.

وزارت خارجۀ قطر با نشر خبرنامه‎یی می‌نویسد که این دیدار عصر دیروز (یک‌شنبه، ۲۴ حوت) در شهر دوحه، پایتخت قطر صورت گرفته است. در این خبرنامه آمده است که روند صلح افغانستان و طرح تازۀ وزارت خارجۀ امریکا در پیوند به صلح افغانستان محور بحث این گفت‌وگوها بوده است.

وزارت خارجۀ قطر در این باره جزییات بیشتری ارایه نکرده است.

گفتنی است که زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ امریکا در امور صلح افغانستان در سفرش به کابل طرح ایجاد حکومت مشارکتی صلح را با سران حکومت و سیاسیون کشور در میان گذاشته است. این طرح با طالبان و کشورهای منطقه نیز شریک شده است.

بر اساس این طرح قرار است تا دو هفتۀ دیگر یک نشست بزرگ بین‌المللی در پیوند به صلح افغانستان در شهر انقره در ترکیه برگزار شود و در پیوند به ساختار حکومت افغانستان در جریان این نشست تصمیم گرفته شود.

ارگ ریاست جمهوری اعلام کرده است که نمایندۀ دولت افغانستان در این نشست حضور خواهد داشت. گروه طالبان اما تاکنون در این پیوند اظهارنظری نکرده‌اند.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a18b
دکمه بازگشت به بالا