دیدار هیئت شورای علمای شیعه افغانستان با حضرت آیت‌الله سیستانی (مد ظله) در عراق

خبرگزاری سریع: حضرت آیت‌الله سیستانی (مد ظله)، مرجع بزرگ تقلید شیعیان در دیدار با هیئت شوراى علماى شیعه افغانستان، با اشاره به مظالم گوناگونی که در این دوران بر همگان به ویژه بر بانوان این کشور روا می‌شود، تاکید نمودند که عموم مسلمانان و جامعه جهانی وظیفه دارند مردم مظلوم افغانستان را در این شرایط دشوار تنها نگذارند و از هیچ کمکی در جهت کاهش رنج آنان دریغ نکنند.

شورای علما در جهت پیگیری و احقاق حقوق مردم بزرگ افغانستان از هیچ کوششی کوتاهی ننمایند.

ایشان با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت و همبستگی ملی و انسجام داخلی و رعایت زندگی مسالمت‌آمیز با همه اقوام و گروه‌ها به پرهیز از هر گونه خشونت در ارتباط با حاکمان فعلی کشور، سفارش نمودند.

متن کامل بیانات حضرت آیت‌الله سیستانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت آیت‌الله سیستانی (مد ظله) پیش از ظهر یک‌شنبه ۸ / جمادی‌الثانی/۱۴۴۴هـ.ق با هیئت شورای علمای شیعه افغانستان دیدار نمودند. در این دیدار رئیس هیئت گزارشی از اوضاع جاری کشور و عملکرد شورا ارائه نمود.

معظم له ضمن ابراز تأسف فراوان و تأثر عمیق از رنج‌ها و محنت‌های بسیاری که ملت شریف افغانستان در چند دهه اخیر متحمل شده‌اند، با اشاره به مظالم گوناگونی که در این دوران بر همگان به ویژه بر بانوان این کشور روا می‌شود، تأکید نمودند که عموم مسلمانان و جامعه جهانی وظیفه دارند مردم مظلوم افغانستان را در این شرایط دشوار تنها نگذارند و از هیچ کمکی در جهت کاهش رنج آنان دریغ نکنند. ایشان با تأکید بر ضرورت حفظ وحدت و همبستگی ملی و انسجام داخلی و رعایت زندگی مسالمت‌آمیز با همه اقوام و گروه‌ها و سفارش به پرهیز از هر گونه خشونت در ارتباط با حاکمان فعلی کشور، به شورا توصیه نمودند در جهت پیگیری و احقاق حقوق مردم بزرگ افغانستان از هیچ کوششی کوتاهی ننمایند.

۱۰ جمادی‌الثانی ۱۴۴۴

دفتر آقای سیستانی (مد ظله) ـ نجف اشرف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا