رئیس جمهور غنی: با بازداشت ۸۰ داعشی از حملات وسیع در شمال کشور پیش‌گیری شده است

خبرگزاری سریع، کابل: محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور در نشست کابینه از نیروهای امنیتی قدردانی کرد که با بازداشت ۸۰ عضو گروه داعش، از حملات وسیع در ولایت‌های شمالی به خصوص ولایت بلخ پیش‌گیری کرده‌اند.

نشست کابینه روز دوشنبه، بیست‌وپنجم حوت برگزار شد.

غنی در آغاز این نشست گفت که با بازداشت ۸۰ نفر از اعضای گروه داعش از حملات وسیع در حوزه شمال به ویژه ولایت بلخ و سایر ولایت‌ها به شمول کابل جلوگیری شده است.

رییس جمهور غنی در این نشست تأکید کرد که همه نهادها و والیان باید به صورت دوام‌دار از نهادهای امنیتی حمایت کنند.

احمدضیا سراج، رییس امنیت ملی روز شنبه هفته جاری اعلام کرد که نیروهای امنیتی ۵۵ عضو گروه داعش را در پیوند به اختطاف عبدالرووف کودک نُه ساله‌ای که در بلخ ربوده شده‌، بازداشت کرده‌اند. این افراد از ولایت‌های بلخ، جوزجان و فاریاب بازداشت شده‌اند و طبق اعلام رییس امنیت ملی، شهروندان تاجیکستان و اوزبیکستان نیز در بین‌شان حضور دارند.

رییس عمومی امنیت ملی گفت که این افراد در دست داشتن در ۱۳ رویداد تروریستی اعتراف کرده‌اند و با بازداشت آن‌ها از هفت رویداد دیگر جلوگیری شده است.

او هم‌چنان گفت که این افراد در نگهداری و برنامه‌ریزی اختطاف عبدالرووف دست داشته‌اند و عضو دسته‌ای هستند که در حمله بر دانشگاه کابل نیز نقش داشته است.

عبدالروف کودک بلخی در ماه عقرب از سوی افراد مسلح ربوده شد و با گذشت چندین ماه به رغم تعهد مقامات تاکنون نجات داده نشده‌ است. رییس عمومی امنیت ملی می‌گوید که به نقطه‌ای که عبدالرووف نگهداری می‌شود، نزدیک شده است.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a31b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا