رحمانی، از پارلمان پاکستان خواست برحکومت این کشور فشار وارد نماید

خبرگزاری سریع، کابل: براساس گزارشات منتشر شده، میررحمان رحمانی، رییس مجلس نماینده‌گان، در حاشیه نشست اقتصادی «پیکو» روز دوشنبه، نهم جوزا، در اسلام‌آباد با اسد قیصر، رییس مجلس نماینده‌گان پاکستان، دیدار کرد. رحمانی از رییس مجلس نماینده‌گان پاکستان خواسته است که حکومت این کشور را برای همکاری در روند صلح و وادارکردن طالبان به مذاکره با حکومت تحت فشار قرار دهد.
رییس مجلس نماینده‌گان گفته است که امکان رسیدن به صلح در افغانستان فراهم شده و ضرورت است تا کشورهای همسایه و منطقه در این زمینه همکاری کنند تا روند صلح با مالکیت افغان‌ها به پیش برود. طبق اعلام تلویزیون ولسی‌جرگه، دو طرف در این دیدار درباره روند صلح و نقش پاکستان در این روند صحبت کرده‌اند.
تحکیم روابط تجارتی و اقتصادی میان دو کشور، نقش نشست «پیکو» در رشد تجارت، اقتصاد و ثبات منطقه و ایجاد سهولت صدور ویزای پاکستان برای متقاضیان افغان از دیگر محورهای گفت‌وگوی دو طرف بوده است. رحمانی گفته است که افغانستان مکان مناسب برای سرمایه‌گذاری و تجارت است و جایگاه چهارراه برای کشورهای همسایه و منطقه را دارد.
به گفته رحمانی، کشورهای همسایه، منطقه و عضو پیکو می‌توانند از افغانستان برای رونق تجارت و پیش‌رفت اقتصادی با هم‌آهنگی دولت افغانستان استفاده کنند. هم‌چنان میررحمان رحمانی خواستار برگزاری نشست «پیکو» در سال آینده به میزبانی افغانستان شده است. رییس مجلس نماینده‌گان پاکستان در این مورد توافق کرده است. نشست پیکو سال یک بار میان کشورهای عضو در رابطه به مسایل تجارتی و اقتصادی برگزار می‌شود.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a493b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا