رژه خونین کریسمس در ویسکانسین؛ دستکم 45 نفر کشته و زخمی شدند

براساس اعلام پولیس امریکا، دست‌کم ۵ تن کشته و بیش از ۴۰ تن زخمی بر اثر حرکت یک موتر به سمت جمعیت حاضر در رژه‌ای به مناسبت کریسمس در شهر واکیشا واقع در ایالت ویسکانسین امریکا مجروح شده‌اند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، این حمله روز یکشنبه رخ داد و رئیس پولیس واکیشا می‌گوید که فرد مظنون در حبس به سر می‌برد. به گفته رئیس پولیس واکیشا، هنوز مشخص نیست که آیا این واقعه به تروریزم مرتبط است یا خیر.

با این حال وی گفت: امنیت اکنون برقرار است و موتر ضارب هم توقیف شده است.

دن تامپسون، رئیس پولیس شهر واکیشا گفت:  ۱۲ کودک در این حادثه زخمی شده‌اند.

او درباره تعداد دقیق کشته شده‌ها آمار دقیقی ارائه نداد. به گفته مقامات، ۱۱ بزرگسال و ۱۲ کودک به شش شفاخانه ناحیه منتقل شده‌اند و افراد بیشتری هم از طریق دوستان و فامیل به مراکز معالجه رسیده‌اند.

تصاویر منتشر شده از زمان وقوع این حادثه، نشان می‌دهد یک موتر با سرعت بالا به سمت جمعیتی که در سرک حضور داشتند، حرکت می‌کند و به ده‌ها تن برخورد می‌کند. در ویدیوی دیگری، پولیس به سمت این موتر شلیک کرده و در نهایت موتر به موانع سرک برخورد می‌کند.

طبق گفته این مقام پولیس، هیچ عابری بر اثر شلیک مامور آنها مصدوم نشده است. او همچنین گفت، گزارش‌هایی مبنی بر اینکه تیراندازی احتمالا از داخل موتر صورت گرفته، نادرست است.

براساس تصاویر ویدیویی، پس از آنکه این موتر عده‌ای را زیر می‌گیرد، شاهدان حاضر در صحنه از وحشت فریاد می‌زنند. کودکان بسیاری در آنجا این لحظه دلخراش را دیده‌اند. شهردار واکیشا در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که شهرشان شاهد یک رویداد فاجعه‌بار بوده است.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a1076b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا