ریاست استخبارات امارت اسلامی: داعش پروژه استخباراتی اشغالگران در افغانستان بود

ریاست استخبارات امارت اسلامی در واکنش به اظهارات اخیر فرمانده امریکایی اعلام کرد که داعش پروژه اشغالگران در افغانستان بود و اکنون حضور فیزیکی در کشور ندارد.

ریاست استخبارات امارت اسلامی یکشنبه، (۲۹ حوت) اظهارات اخیر مک‌کنزی فرمانده سنتکام، در مورد رشد گروه داعش و گسترش نظامی آن در افغانستان را رد کرد.

استخبارات امارت اسلامی با رد اظهارات اخیر فرمانده پیشین ستاد فرماندهی نیروهای تروریست امریکایی در غرب آسیا مبنی بر احتمال افزایش حملات گروه داعش شاخه خراسان در ماه‌های گرم سال در افغانستان، آن را پروژه اشغالگران در افغانستان خواند.

این ریاست افزوده، که گروه داعش به طور کامل در افغانستان از بین رفته و اکنون هیچ داعشی در هیچ نقطه‌ افغانستان حضور فیزیکی ندارد.

این واکنش امارت اسلامی در خصوص اظهارات اخیر فرمانده سنتکام مبنی افزایش حملات داعش شاخه‌ی خراسان در تابستان پیشرو بوده، که به شدت رد شده است. ا.ا.ا در این بیانیه به همسایه‌ها و جهان از عدم موجودیت علایم تهدید از سوی افغانستان به‌صورت کامل اطمینان داده است.

گفتنی است این فرمانده امریکای امروز نیز افزایش داعش را بر گشایش دروازه‌های زندان‌های افغانستان را به این گروه نسبت داده است.

لینک کوتاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا