صدف نعیم، خبرنگار «شبکه ۵» پاکستان در جریان راهپیمایی طرفداران عمران خان جان باخت

خبرگزاری سریع: صدف نعیم، خبرنگار «شبکه ۵» پاکستان، روز گذشته هشتم عقرب، در شهر شرقی لاهور پاکستان هنگامی که تلاش داشت به موتر حامل عمران خان، نخست وزیر پیشین پاکستان بالا شود، به زمین خورده و زیر تایر موتر شد.

مقام‌های حزب تحریک انصاف و یک خبرنگار گفته‌اند که این حادثه زمانی رخ داد که عمران خان، کاروانی از حامیان خود را از شهر لاهور به سمت اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان رهبری می‌کرد.

عمران خان نیز در توییتی نگاشته است: “از تصادف وحشتناکی که منجر به مرگ صدف نعیم، خبرنگار «شبکه 5» در راهپیمایی امروز ما شد، شوکه و عمیقاً اندوهگین شدیم. حرفی برای بیان غمم ندارم. دعا و تسلیت من به خانواده او در این زمان غم‌انگیز است. ما راهپیمایی‌مان را برای امروز لغو کردیم”.

قذافی بت،‌ خبرنگاری که این حادثه را دیده،‌ به خبرگزاری رویترز گفته است که صدف نعیم ۴۰ ساله، زمانی توازن خود را از دست داد که در نزدیکی شهر گوجرانوالا واقع در ۲۲۰ کیلومتری اسلام‌آباد، تلاش می‌کرد به موتر حامل عمران خان بالا شود و با وی مصاحبه انجام بدهد.

قذافی بت افزود که صدف نعیم به زمین افتاد و تایر لاری حامل عمران خان، وی را زیر گرفت. مسرت جمشید چیما،‌ یک عضو ارشد حزب تحریک انصاف پاکستان، نیز تایید کرد که خانم نعیم زیر تایر لاری حامل عمران خان شد.

عمران خان روز جمعه ششم عقرب، «راهپيمايی طولانی» را از شهر شرقی لاهور به سمت اسلام‌آباد، پايتخت پاکستان آغاز کرد و خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام شد. این راهپیمایی به رهبری عمران خان قرار است تا سیزدهم عقرب، ادامه یابد.

عمران خان در سال ۲۰۱۸ میلادی، با طرح مبارزه علیه فساد اداری به کرسی نخست وزیری کشورش راه یافت، اما قبل از اینکه دوره نخست وزیری‌اش را تکمیل کند، پارلمان پاکستان از طریق رای عدم‌اعتماد،‌ وی را سلب صلاحیت کرد و از کرسی نخست وزیری کنار زده شد.

دکمه بازگشت به بالا