طالبان مدعی از بین بردن یک مخفیگاه داعش در شهر چاریکار شد

گروه طالبان روز جمعه اعلام کرد که به یک مخفیگاه گروه تروریستی داعش در شهر چاریکار واقع در ولایت پروان حمله کرده و نیروهای این گروه توانسته تعدادی از تروریستی‌های داعشی را به هلاکت رسانده و تعدادی دیگر را بازداشت کنند.

به نقل از اسپوتنیک؛ بلال کریمی یک سخنگوی گروه طالبان گفت: در این حمله دو نیروی گروه داعش بازداشت شدند. این افراد مسوول بمب گذاری در مقابل کاروان طالبان در شهر چاریکار و مجروح کردن ۴ نیروی طالبان بودند.
از زمان تسلط بر افغانستان، گروه طالبان در پاسخ به افزایش حملات گروه تروریستی داعش در این کشور، چندین عملیات را علیه داعش در ولایت ننگرهار انجام داده است.
طالبان پیش از این اعلام کرده بود که داعش چالش بزرگی در برابر طالبان نیست و این گروه پس از تصرف کابل تعداد زیادی از افراد این گروه را دستگیر کرده است.
حدود پنج روز پیش منابع خبری افغانستان اعلام کردند که “ابو عمرخراسانی”سرکرده گروه تروریستی داعش توسط طالبان در زندان پلچرخی کابل کشته شده است.
گروه داعش، مسوولیت انفجارهای اخیر علیه طالبان در شهر جلال‌آباد را برعهده گرفته است. سایت اعماق وابسته به داعش مدعی شده است که در این حملات حدود ۳۵ عضو طالبان کشته شده‌اند.
داعش پس از اعلام موجودیت خود در افغانستان، ننگرهار را به عنوان پایتخت خود انتخاب کرد. نیروهای آمریکایی در آخرین حمله به ننگرهار اعلام کردند که طراح حمله انتحاری مرگبار گروه داعش در فرودگاه کابل را کشته‌اند. این حمله در جریان عملیات تخلیه کابل که از سوی آمریکا مدیریت می‌شد، انجام شد و در اثر آن نزدیک به ۲۰۰ تن، از جمله ۱۳ نظامی آمریکایی کشته شدند.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a850b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا