عبدالسلام حنفی با نماینده ویژه ایران برای افغانستان در ارگ دیدار کرد

انعام‌الله سمنگانی، معاون سخنگوی امارت اسلامی افغانستان در توییترش نوشته که مولوی عبدالسلام حنفی، معاون دوم رئیس‌الوزرا عصر امروز در ارگ با حسن کاظمی قمی، نمایندۀ ویژۀ جمهوری اسلامی ایران برای افغانستان و هیأت همراهش، دیدار و گفت‌وگو کرده است.

به گفتۀ آقای سمنگانی، ‏نماینده ویژه ایران در این دیدار از ادامه ی گفت‌وگوها با مقا‌م‌های امارت اسلامی قدردانی کرده و از هم‌کاری‌های کشورش در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و علمی با افغانستان اطمینان داده است.

آقای قمی هم‌چنان در این دیدار از ایجاد کمیته‌های دوجانبه میان دو کشور خبر داده است. او افزوده است: «کمیته‌‌های دوجانبه هرچه زودتر به توافق خواهند رسید تا زمینه برای گام‌های عملی فراهم شود.»

‏در همین حال، مولوی عبدالسلام حنفی گفته است که «افغانستان و ایران مشترکات زیاد و تاریخی دارند.» او تأکید کرده است: «پالیسی واضح ما این است که با تمام همسایه‌ها و کشورهای منطقه روابط نیک می‌خواهیم و به هیچ کسی اجازه نمی‌دهیم از خاک افغانستان علیه آن‌ها استفاده کند.»

معاون دوم رئیس‌الوزرای امارت اسلامی نیز از ایجاد کمیته‌های مشترک کاری دو کشور استقبال کرده و گفته است: «ما آماده هستیم تا زمینه را برای عملی‌شدن تمام پروژه‌های اقتصادی که از سوی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان آغاز می‌شود، فراهم و امنیت آن را تأمین کنیم.»

این در حالی‌ست که حسن کاظمی قمی دو روز پیش (دوشنبه، بیست‌و‌چهارم عقرب) در یک سفر رسمی وارد کابل شد. آقای قمی روز گذشته با ملا عبدالغنی برادر، معاون نخست رئیس‌الوزرای امارت اسلامی و امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه نیز دیدارهایی جداگانه داشت.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a1063b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا