عضو شورای علمای شیعه افغانستان: طالبان برای تامین امنیت شیعیان تلاش می‌کند

«عالمی بلخی» عضو ارشد شورای علمای شیعه افغانستان در یک مصاحبه خبری با خبرگزاری تسنیم ایران درباره تامین امنیت شیعیان گفت که طالبان بر اساس توافقاتی که شده است تمام تلاش خود برای تامین امنیت شیعیان را به کار گرفته است.

وی افزود که حکومت طالبان با اهل تشیع در افغانستان توافق کرده است که نیروهای امنیتی را در مراکزی که در معرض تهدید زیادی قرار دارند، مستقر کند.

عالمی بلخی ادامه داد که حکومت طالبان همچنین تلاش خود برای تامین امنیت اهل تشیع را به کار گرفته و در مشورت با مردم نیز تصمیمات جدی گرفته شده است.

این نماینده اهل تشیع افغانستان گفت که تلاش‌های بسیار جدی برای تامین امنیت شیعیان در جریان است و دو طرف در رایزنی‌هایی که داشته‌اند به این نتیجه رسیدند که شیعیان نیروهای امنیتی خود در مراکزی که در معرض تهدید فراوانی قرار دارند، را مستقر کنند.

این در حالی است که پیش از این طالبان خود به صورت کامل تامین امنیت شیعیان را به عهده گرفته بودند و به گفته عالمی بلخی داعش به طور عملی حملاتی را انجام داده است که کاملا همانند حملات این گروه تروریستی قبل از آمدن طالبان است، از این رو می توان گفت که طالبان تا کنون نتوانسته حملات تروریستی داعش را مهار کند.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a1010b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا