علمای شیعه «سرپل»: مذهب جعفری در افغانستان رسمیت یابد

علمای شیعه ولایت «سرپل» در بیانیه‌ای از طالبان خواست تا در قانون اساسی جدید افغانستان مذهب جعفری بطور رسمی درج شود و احوال شخصیه شیعیان نیز برسمیت شناخته شود.

به گزارش خبرگزاری سریع، شورای علمای شیعه در ولایت «سرپل» در پیوند با تحولات جاری افغانستان در بیانیه‌ای از طالبان خواست تا «همانطور که تاکنون و دو دهه گذشته وجود داشته است، مذهب جعفری در قانون اساسی به شکل رسمی درج گردد».

این شورا همچنین از طالبان خواست تا احوال شخصیه اهل تشیع افغانستان در تمام این کشور و مناطق شیعه‌نشین و دادگاه‌ها تنفیض گردیده و رسمیت داشته باشد.

در این بیانیه آمده است که با پیروزی طالبان امنیت سراسری در افغانستان تامین شده است اما مردم از آینده سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این کشور نگران هستند.

بیانیه از طالبان می‌خواهد تا «همانطوریکه تاکنون امارت اسلامی افغانستان از جان مال و ناموس ملت حفاظت نموده و عفو عمومی اعلام کرده است، از این پس نیز در موارد مذکور بیشتر تلاش کند».

علمای شیعه ولایت سرپل می‌افزایند افرادی که در پس از تصرف افغانستان توسط طالبان در این کشور باقی مانده‌اند در واقع طالبان اعتماد کرده‌اند و ابراز امیدواری کردند که دولت فعلی بحران اقتصادی مردم را رفع کرده و زمینه اشتغال و جذب افراد مومن، متخصص و تحصیل کرده همه اقوام افغانستان را در یک دولت فراگیر فراهم کند.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a860b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا