قریشی: پاکستان از حکومت همه‌شمول در افغانستان حمایت می‌کند

شاه محمود قریشی، وزیر خارجهٔ پاکستان می‌گوید که کشورش از یک حکومت همه‌شمول سیاسی در افغانستان حمایت می‌کند. آقای قریشی در مصاحبه با بخش اردوی صدای امریکا گفت که صلح در افغانستان در صورتی تامین شده می‌تواند که تمام جوانب در روند مصالحه دخیل باشند. آقای قریشی افزود که کشورش همواره تلاش کرده است تا تمامی جوانب دخیل در افغانستان را به صلح ترغیب کند، اما به گفته او “آنان مستقل اند”، افغانستان یک کشور مستقل است و پاکستان فقط می‌تواند آنان را متقاعد سازد.
وزیر خارجهٔ پاکستان گفت که افغان‌ها خود شان باید در مورد آیندهٔ شان تصمیم بگیرند. او گفت: “چگونه معافیت ‌می‌خواهند، چگونه جامعه می‌خواهند، چگونه قانون اساسی می‌خواهند و آنان باید تصمیم اتخاذ کنند”. وزیر خارجهٔ پاکستان علاوه کرد که کشورش نمی‌خواهد در مسایل داخلی افغانستان مداخله کند، اما اگر افغانستان بخواهد اسلام آباد آمادهٔ کمک است. اما حکومت افغانستان همواره پاکستان را به پناه دادن و تجهیز کردن گروه‌ها تندرو،‌ به شمول طالبان متهم می‌کند که حملات دهشت افگنی را در افغانستان انجام می‌دهند.
این در حالیست که امرالله صالح، معاون اول رییس جمهور افغانستان در همین اواخر در صفحۀ تویترش نگاشته بود که “پاکستان امونیم نایتریت استفاده شده در انفجارها در افغانستان را فراهم می‌کند.”

لینک کوتاه

https://sarie.news/a465b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا