لیونل مسی بالاخره به کپ قهرمانی با تیم ملی رسید

لیونل مسی ستاره آرژانتینی که چهار فینال با پیراهن تیم ملی فینال را تجربه کرده بود، بالاخره در پنجمین فینال خود با پیراهن تیم ملی قهرمان کوپا آمریکا 2021 شد.

انتظار هواداران تیم ملی آرژانتین بعد از 28 سال به اتمام رسید و بالاخره این تیم موفق شد در رده ملی به عنوان قهرمانی دست یابد. آلبی سلسته امروز در رقابت های کوپا آمه ریکا با تک گل تماشایی آنخل دی ماریا مقابل رقیب سنتی خود برزیل به برتری رسیده و جام قهرمانی را در استادیوم ماراکانا بالای سر برد.

اما این اتفاق در شرایطی رخ داد که هفت سال پیش و در چنین روزهایی، همین استادیوم تبدیل به کابوس تیم ملی آرژانتین شده بود. آنها به رهبری لیونل مسی بعد از غلبه بر تیم ملی هلند در نیمه نهایی رقیب آلمان در فینال شده و در سودای انتقام شکست فینال جام 90 بودند.

اما آرژانتین در شبی که موقعیت های گلزنی خوبی را از دست داد و گونسالو ایگواین در اوج نبود، در نهایت با تک گل ماریو گوتزه مغلوب آلمان شده و جام را به این تیم واگذار کرد. اما حالا و بعد از هفت سال، ستاره های آرژانتین در همان استادیوم ماراکانا و در دیداری حیثیتی با یک گل برزیل را شکست داده و جشن قهرمانی به پا کردند. بدین ترتیب بالاخره صحنه ای که هواداران فوتبال آرژانتین سال ها در انتظارش بودند فرا رسید و لیونل مسی جام را بالای سر خود برد.

 

لینک کوتاه

https://sarie.news/a695b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا