مقام ایرانی: شرط احیای برجام رفع تحریم‌های امریکا است

به گزارش خبرگزاری سریع، به نقل از فارس، مقام ایرانی مطلع از مذاکرات وین در گفتگو با رویترز اعلام کرد که شرط احیای برجام رفع تحریم‌های امریکا است.

خبرگزاری رویترز که روز یکشنبه (7، قوس) گزارشی درباره شرایط جاری در رابطه با مذاکرات غیر مستقیم امریکا و ایران در وین با موضوع برجام منتشر کرده بود، روز دوشنبه (8، قوس) هم گزارشی تازه منتشر کرد.

گزارش امروز این رسانه غربی با این عنوان منتشر شد: «در حالی که مذاکرات قرار است احیا شود، غرب می‌پرسد که‌ آیا ایران (در مذاکرات) جدی است یا (خواهان) طفره رفتن است».

در ابتدای این گزارش آمده است: «ایران و قدرت‌های جهانی دیدار خواهند کرد تا تلاش کنند توافق اتمی ۲۰۱۵ (برجام) را نجات دهند اما تهران همچنان بر موضع سرسختانه خود چسبیده و قدرت‌های غربی به طرز فزایندی سرخورده شده‌اند و امیدها درباره دستیابی به یک موفقیت چشمگیر به نظر ضعیف می‌رسد».

رویترز به نقل از «دیپلمات‌های غربی» در گزارش خود نوشت: «تیم مذاکره جدید تهران درخواست‌هایی را مطرح کرده است که دیپلمات‌های ایالات متحده و اروپایی آنها را غیرواقعی می‌دانند».

در ادامه این گزارش، نقل و قولی از یک «مقام ایرانی نزدیک به مذاکرات» مطرح شده اما به نام و هویت وی اشاره‌ای نشده است.

این «مقام ایرانی» به رویترز گفت: «خواسته‌های ما روشن است. طرف‌های دیگر و به ویژه امریکایی‌ها باید تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند این توافق احیا شود یا نه. آنها این توافق را ترک کردند پس باید به آن برگردند و همه تحریم‌ها را رفع کنند».

لینک کوتاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا