مولانا فضل‌الرحمان: امریکا فوراً طالبان را به رسمیت بشناسد

به گزارش روزنامه «داون» پاکستان، او روز یکشنبه، ۱۱ میزان در سخنرانی خود در نشستی با اعضای شورای عمومی ایالتی حزبش گفت: «امریکا باید فوراً دولت طالبان را بر مبنای توافقنامه دوحه به رسمیت بشناسد.»

فضل‌الرحمان همچنین از سکوت پاکستان در قبال به رسمیت‌شناختن دولت طالبان انتقاد کرد و گفت که این سکوت قابل درک نیست.

او افزود که دولت کنونی پاکستان به رهبری عمران خان با به رسمیت‌نشناختن طالبان، افغان‌هایی که ۴۰ سال با «قدرت‌های خارجی و متجاوزان» مبارزه کرده‌بودند را در تنگنا قرار داده‌است.

این رهبر مذهبی و حامی جدی طالبان تاکید کرد که جامعه بین‌المللی باید برای تضمین آینده افغانستان تصمیمات جدی روی دست گیرد.

او همچنین در نشست روز یکشنبه از دولت عمران خان انتقاد کرد که تلاش دارد با وضع قوانین جدید «بی‌حیایی» را ترویج کند و در این راستا از غرب دستور می‌گیرد.

به گفته این روحانی پاکستانی «قانون منع خشونت خانگی» که قرار است به پارلمان پاکستان فرستاده شود، «مخالف شریعت اسلام» است. لایحه نام‌گذاری مدرسه‌های دینی از دیگر مواردی بود که فضل‌الرحمان از آن به شدت انتقاد کرد.

مولانا فضل‌الرحمان که در ۲۰ سال گذشته همواره از جنگ طالبان در افغانستان حمایت می‌کرد، پس از به قدرت رسیدن طالبان با انتقاد از سیاست‌های دولت عمران خان، خواستار به رسمیت‌شناختن فوری طالبان از سوی اسلام‌آباد شده‌بود.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a865b
دکمه بازگشت به بالا