نادر نادری: روند استخدام ۱۱ هزار معلم در افغانستان آغاز شد

آقای نادری که روز سه‌شنبه (31 حمل)، در مراسمی به مناسبت «هفته‌ی حکومت‌داری و منابع بشری» صحبت می‌کرد، گفت 11 هزار بست آموزگاری در دو مرحله به اعلان می‌رود.

نادر نادری، رییس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، می‌گوید که روند استخدام ۱۱ هزار آموزگار در افغانستان آغاز شده است.

آقای نادری که روز سه‌شنبه (۳۱ حمل)، در مراسمی به مناسبت «هفته‌ی حکومت‌داری و منابع بشری» صحبت می‌کرد، گفت ۱۱ هزار بست آموزگاری در دو مرحله به اعلان می‌رود.

به گفته‌ی او، در مرحله‌ی نخست، بست‌های آموزگاری مربوط به ۲۱ ولایت کشور به رقابت گذاشته می‌شود و در مرحله‌ی دوم، بست‌های آموزگاری سایر ولایت‌ها اعلان خواهد شد.

آقای نادری افزود که تا اکنون ۵۱ هزار آموزگار از طریق رقابت آزاد استخدام شده‌اند که ۳۰ درصد آن‌ها را زنان تشکیل می‌دهد.

این در حالی است که امروز (سه‌شنبه، ۳۱ حمل)، ده‌ها تن از دانش‌آموزان لیسه‌ی فیض محمد کاتب در غرب کابل، به دلیل کمبود آموزگار و کتاب درسی، دست به اعتراض زدند.

کاظم تابش، سر معلم مکتب فیض محمد کاتب، به رسانه ها می‌گوید که این مکتب ۱۶ آموزگار رسمی و نزدیک به ۹ هزار دانش‌آموز دارد و هرساله با جذب ده‌ها آموزگار حق‌الزحمه، این مشکل را حل می‌کرد؛ اما در سال روان، به دلیل این که جذب آموزگار حق‌الزحمه از سوی وزارت معارف تایید نشده، دانش‌آموزان با مشکل کمبود آموزگار و کتاب درسی مواجه شده ‌اند.

روز گذشته نیز، شماری از دانش‌آموزان مکتب نسوان سیدالشهدا در منطقه‌ی چهل‌دختران ناحیه‌ی سیزدهم، به دلیل کمبود آموزگار و کتاب درسی دست به اعتراض زدند.

این در حالی است که مکتب‌های غرب کابل، با کمبود ۱۳۷۵ آموزگار مواجه است. گفته می‌شود که حدود ۳۰ هزار دانش‌آموز، در مکتب‌های غرب کابل درس می‌خوانند.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a340b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا