نمایشگاه عکس اشک جنگ؛ لبخند صلح دایر گردید

نمایشگاه عکس اشک جنگ؛ لبخند صلح: پیامی برای آتش‌بس از سوی وزارت دولت در امور صلح و با مشارکت شماری از نهادهای جامعه مدنی و تعلیمی، با حضور وزیر دولت در امور صلح و شماری از مقامات دولتی دایر شد.
در ابتدا، سید ضیا دانش، رئیس آگاهی عامه وزارت دولت در امور صلح درباره این نمایشگاه صحبت نمود و هدف از تدویر آن را یادآوری خاطرات شهدای مراکز تعلیمی و تحصیلی عنوان کرد.
سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح در افتتاح این نمایشگاه گفت: هنر زبان همدلی، صلح و آشتی است. ارمغان جنگ برای مردم اشک و ارمغان صلح برای مردم لبخند است.
وزیر دولت در امور صلح بر اهمیت پیام‌رسانی از طریق عکس تأکید نموده گفت که تصاویر تنها تماشا نمی‌شوند بلکه به عمق ذهن انسان نفوذ کرده و ماندگار می‌گردند؛ از این جهت برای پیام‌رسانی در عرصه صلح نیز باید از این ابزار استفاده شود.
وی ضمن اشاره به ضرورت دفاع از ارزش‌های دو دهه اخیر گفت که وزارت دولت در امور صلح از تمام اقشار مختلف جامعه به خاطر پیوستن آنان به دفاع از ارزش‌های دو دهه اخیر و قانون اساسی به عنوان وثیقه ملی سپاسگزار است.
آقای نادری همچنین گفت که دولت جمهوری اسلامی افغانستان آمادگی کامل برای اشتراک در نشست‌های صلح را دارد و علت تعویق کنفرانس استانبول، عدم آمادگی طالبان به اشتراک در آن است.
وزیر دولت در امور صلح در ادامه سخنان خود اظهار داشت، ملت افغانستان، شورای عالی مصالحه ملی و حکومت در یک صف واحد برای حفظ دستاوردهای بیست ساله و رفتن به سوی ثبات و توسعه مبارزه می‌کنند. وی همچنین در مورد طرح توافقنامه صلح بیان داشت که برای تدوین آن نظریات سیاسیون و اقشار جامعه جمع‌آوری شده و این مسوده به زودی به کمیته رهبری شورای عالی مصالحه پیشکش خواهد گردید.
در این برنامه همچنین نمایندگانی از خانواده شهدای جنگ صحبت نمودند. مادر شهید راهد ضمن تأکید بر بی‌گناه بودن مردم ملکی که قربانی جنگ می‌باشند از جوانب مذاکرات صلح خواست که بهانه‌گیری‌ها را کنار گذاشته پشت میز مذاکره قرار گیرند تا ریخته شدن خون بیگناهان خاتمه یابد. همچنین محمد رفیع برادر شهید راحله ضمن اظهار انزجار از خشونت افزود که در مذاکرات صلح نباید قربانیان جنگ فراموش شوند، مشارکت آنان تأثیرگذار باشد و اراده لازم برای دفاع از حقوق قربانیان باید موجود باشد.
در ادامه، نمایشگاه با قطع نوار از سوی وزیر دولت در امور صلح و خانواده شهدا افتتاح شد.
قابل یادآوری است که این نمایشگاه با مشارکت دیده‌بان حقوق اساسی، میدیوتیک، انستیتوت تخنیکی هنرها، مرکز آموزشی کوثر دانش، مرکز آموزشی موعود برگزار شد. همچنین عکس‌هایی از احمدشاه عظیمی و سید محمد حسینی عکاسان آزاد به نمایش گذاشته شدند.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a361b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا