نورستان: ولسوال نام نهاد طالبان در ضد حمله نیروهای امنیتی کشته شد

خبرگزاری سریع، کابل: مقام‌های محلی در ولایت نورستان می‌گویند که جنگ‌جویان گروه طالبان بر پوسته‌های کمربندی ولسوالی دوآب حمله کردند که از سوی نیروهای امنیتی عقب زده شده است. دوآب در همسایه‌گی ولسوالی دولت‌شاه لغمان که چندی پیش به دست طالبان سقوط کرد، واقع شده است.
حافظ عبدالقیوم، والی نورستان می‌گوید که در نتیجه این حمله چهار نفر به شمول ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی نورگرام کشته شده‌اند. حافظ عبدالقیوم گفته است که گروه طالبان بامداد روز سه‌شنبه، چهارم جوزا، از چند جناح بر پوسته‌های کمربندی ولسوالی دوآب حمله کردند. فرمانده پولیس نورستان نیز گفته است که در ضدحمله نیروهای امنیتی چهار عضو گروه طالبان در ولسوالی دوآب کشته شده و نه عضو دیگر این گروه زخمی شده‌اند.
از ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی نورگرام به نام «صاحب‌داد» یاد شده است. ولسوالی دوآب در غرب پارون، مرکز نورستان موقعیت دارد. دوآب با ولسوالی دولت‌شاه لغمان که چند روز پیش به دست طالبان سقوط کرد، هم مرز است. نورستان از ولایت‌های امن به شمار می‌رود و کمتر از درگیری بین نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان گروه طالبان در این ولایت گزارش شده است.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a463b
دکمه بازگشت به بالا