هشدار امریکا به طالبان: حملات را متوقف نکنید با شدت بیش‌تر بمباران می‌شوید

کنت مک‌کنزی، فرمانده ستاد مرکزی ارتش امریکا، سنتکام، به گروه طالبان هشدار داده است که در صورت ادامه حملات و خشونت‌ها، ارتش امریکا حملات هوایی علیه این گروه را با شدت بیش‌تر ادامه می‌دهد.

مک‌کنزی که مسوول امور نیروهای امریکایی در افغانستان است، روز یک‌شنبه، سوم اسد، به خبرنگاران در کابل گفت: «امریکا در روزهای اخیر حملات هوایی خود را برای حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان افزایش داده و ما آماده هستیم تا در صورت ادامه حملات طالبان سطح این حمایت را در روزهای آینده بالاتر ببریم.»

این مقام نظامی امریکا هم‌چنان گفته است که پس از خروج، نیز ارتش امریکا به حمایت فنی و لوژستیکی از نیروهای امنیتی افغانستان ادامه می‌دهد. به گفته او، امریکا قابلیت و گزینه حمله هوایی از خارج از افغانستان علیه گروه داعش و شبکه القاعده را حفظ خواهد کرد.

مک‌کنزی اذعان کرد: «ترجیح می‌دهم روشن‌تر صحبت کنم. دولت افغانستان طی روزهای آینده تحت آزمون بسیار دشواری قرار خواهد گرفت. طالبان تلاش می‌کنند به حملات خود ماهیتی گریز ناپذیر ببخشند اما آن‌ها اشتباه می‌کنند؛ زیرا پیروزی طالبان اجتناب ناپذیر نیست.»

طالبان در ماه‌های اخیر حملات خود را به شدت افزایش داده است. این گروه مدعی تصرف نزدیک به ۲۰۰ ولسوالی و ۹۰ درصد مناطق مرزی است؛ ادعایی که از سوی نهادهای امنیتی تکذیب شده است.

این گروه به رغم این که گفته‌به شهرها حمله نمی‌کنند، اما تاکنون به چندین شهر حمله کرده است.

در جریان موج جدیدی از حملات طالبان، ارتش امریکا مواضع طالبان را در برخی از ولایت‌ها بمباران کرده است. طالبان نسبت به پیامد این موضوع هشدار داده‌اند.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a717b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا