وزارت صنعت و تجارت: اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان دوباره احیا گردید

خبرگزاری سریع: وزارت صنعت و تجارت روز گذشته ۱۴ عقرب، با نشر اعلامیه‌ای در صفحه توییتر خود می‌گوید که با حمایت کمیسیون عالی اقتصادی تلاش نموده تا فعالیت‌های زنان سرمایه‌گذار و تجارت‌پیشه منسجم و نظام‌مند گردد. لذا بر اثر سعی و زحمات زیاد، اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان دوباره احیا گردید.

وزارت تجارت و صنایع در ادامه می‌افزاید: “خوشبختانه بانوان محترم متشبث و تجارت‌پیشه از کابل و ولایت‌ها زیر چتر واحد گرد هم آمده و در چهارچوب اتاق که یک نهاد رسمی و با اعتبار است، فعالیت‌شان را دوباره از سر گرفتند.”

در بخشی از این اعلامیه آمده است که امارت اسلامی و مخصوصاً وزارت صنعت و تجارت به عنوان حامی زنان تجارت‌پیشه و متشبث، مطابق شریعت اسلامی همواره تلاش نموده تا زمینه و محیط سالم سرمایه‌گذاری و تجارتی را برای بانوان متشبث فراهم سازد.

وزارت صنعت و تجارت می‌گوید که طی یک‌سال گذشته، در کنار ده‌ها نشست با زنان متشبث و رهبری اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان، زمینه برگزاری نمایشگاه‌های متعدد را برای بانوان تجارت‌پیشه فراهم نموده تا با استفاده از این فرصت، زنان متشبث بتوانند با به نمایش گذاشتن محصولات و تولیدات‌شان چرخ اقتصاد خود و کشور را فعال نگه‌دارند.

به باور این وزارت، نشست‌های اقتصادی، تجاری و سرمایه‌گذاری نهادهای بین‌المللی با زنان هرگاه در چهارچوب شریعت اسلامی و با هماهنگی اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان صورت گیرد، به نفع سکتور خصوصی و مخصوصاً اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان بوده و همچنان به روند نهادسازی در افغانستان، اعتبار و قوت بیشتر می‌بخشد.

این در حالی مطرح می‌شود که قبلاً برخی از زنان تجارت‌پیشه به رسانه‌ها گفته بودند که پس از فروپاشی حکومت پیشین، تجارت آنها با رکود مواجه شده است، اما امارت اسلامی ادعا را رد کرده و می‌گوید که از زنان تجارت‌پیشه حمایت می‌کنند و تاکنون برای رونق تجارت آنها نمایشگاه‌هایی را برگزار کرده است.

دکمه بازگشت به بالا