پایان سفر والی جدید خراسان رضوی به افغانستان

«یعقوب علی نظری» والی جدید خراسان رضوی که به دعوت والی دولت سرپرست افغانستان عازم این کشور شده بود، ساعاتی پیش به ایران بازگشت.

والی خراسان رضوی با اشاره به مصوبات سفر والی سابق ولایت خراسان رضوی به افغانستان و توافقات فی‌مابین طرفین اظهار داشت: هدف اصلی از این سفر پیگیری مصوبات و توافقات میان جمهوری اسلامی ایران و حکومت سرپرست در افغانستان بود که نتایج این سفر موفقیت‌آمیز ارزیابی می‌شود.

وی افزوده است: براساس توافق صورت گرفته هیئت‌های تخصصی و فنی جمهوری اسلامی ایران برای ارزیابی اجرای توافقات 16 ماده‌ای گذشته ظرف یک هفته آینده عازم افغانستان خواهند شد.

والی خراسان رضوی گفت: در مورد تسهیل صدور ویزا برای شهروندان عزیز افغانستانی نیز توافقاتی صورت گرفت که ادامه این رایزنی‌ها در اسرع‌وقت با وزارت امور خارجه صورت خواهد پذیرفت و ان‌شالله در این زمینه خبرهای خوبی برای مردم عزیز افغانستان منتشر خواهد شد.

نظری با اشاره به تعطیلی بازارچه‌های مرزی میان ایران و افغانستان و لزوم فعال‌سازی این گلوگاه‌های اقتصادی اظهار داشت: در زمینه بازگشایی بازارچه‌های مرزی نیز در این سفر توافقات اولیه صورت پذیرفت و روند اجرایی آن از سوی طرفین به عهده هیئت‌های تخصصی گذاشته شد تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن روند اجرایی آن شده و ظرفیت اقتصادی خوبی برای دو کشور به ویژه مرزنشینان عزیز ایجاد گردد.

پیش از این معتمدیان والی سابق خراسان رضوی در سفر به افغانستان به توافقی 16 ماده‌ای میان جمهوری اسلامی ایران و حکومت سرپرست  در افغانستان به امضا رسیده بود که یعقوب علی نظری برای اجرایی کردن این مصوبات عمدتاً اقتصادی به افغانستان سفر کرده بود.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a1000b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا