کرزی: با صلح و ثبات دایمی خیلی فاصله داریم

حامد کرزی؛ رییس جمهور پیشین می‌گوید “حوادث تروریستی” اخیر نشان می‌دهد که افغانستان با استقرار صلح دایمی و تحکیم امنیت و ثبات هنوز فاصله دارد.

او این اظهارات را در سخنانی در کنفرانس مجازی بین‌المللی “علمای جهان اسلام و تحولات جدید افغانستان”، بیان کرد.

او گفت: “وضع دشوار کشور ما و حوادث تروریستی اخیر نشان می‌دهد که با استقرار صلح دایمی و تحکیم امنیت و ثبات هنوز فاصله داریم.”

کرزی با بیان این‌که حملات تروریستی اخیر در کابل، ننگرهار، قندوز و قندهار با نام داعش دسیسه ای علیه ثبات افغانستان بود، گفت:” داعش پدیده ای وارداتی است که با دیانت، تاریخ و فرهنگ جامعه افغان هیچ تناسب و سازگاری ندارد”.

کرزی با اشاره به تحولات اخیر افغانستان، گفته‌است: “تحولات اخیر که باعث فروکش نمودن شعله آتش جنگ و زمینه ساز قطع جنگ و خونریزی در کشور شد، مورد استقبال ما است و از این‌که امروز مردم افغانستان خبر ناگوار جنگ و کشتار را نمی‌شوند یا کمتر می‌شنوند بسیار خرسندیم. اما واقعیت آن است که وضع دشوار کشور ما و حوادث تروریستی اخیر نشان می‌دهد که با استقرار صلح دایمی و تحکیم امنیت و ثبات هنوز فاصله داریم”.

وی تصریح کرد که راه حل  مسئله افغانستان در مشورت و مراجعه به مردم است؛ زیرا ثبات سیاسی  و  برقراری صلح پایدار بدون مشارکت مردم بدست نمی آید.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a1049b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا