کمک ۲۵ میلیون دالری بانک جهانی برای آموزش به کودکان در افغانستان

بانک جهانی در یک اعلامیه ای ( پنجشنبه، ۱۲ حمل ) اعلام کرده است که ۲۵ میلیون دالر برای آموزش کودکان در افغانستان کمک کرده که این مقدار پول، از طریق برنامه ی همکاری جهانی برای آموزش پرداخت می شود و با استفاده از آن صد باب مکتب جدید در افغانستان ساخته خواهد شد.

بانک جهانی، ۲۵ میلیون دالر کمک مالی اضافی را به منظور افزایش دسترسی کودکان در افغانستان به آموزش‌های ابتدایی و ثانوی تصویب کرده است.

بر اساس اعلامیه، این کمک در راستای ارتقای سطح آموزش، بهبود دسترسی کودکان به ویژه دختران به تعلیم و تربیه، حمایت از برنامه‌های آموزشی برای آموزگاران و ارتقای کیفیت برنامه‌های آموزشی در سطح محلی نیز به مصرف خواهد رسید.

هینری کرالی، رییس دفتر بانک جهانی در افغانستان، گفته است: «افغانستان پیشرفت‌های زیادی در راستای بهبود سطح آموزش در دو دهه‌ی گذشته داشته است. با این حال اما ۳٫۵ میلیون کودک در این کشور هنوز هم از رفتن به مکتب محروم اند و نیمی از مکتب‌ها در سطح افغانستان هنوز هم فاقد زیرساخت‌های مناسب آموزشی می‌باشند. این مقدار پول، به دولت افغانستان کمک خواهد کرد تا یک محیط بهتر آموزشی را ایجاد کند تا کودکان بیشتری در سراسر این کشور شامل مکتب شوند.»

از سویی هم، آلیس البرایت، رییس اجرایی برنامه‌ی همکاری جهانی برای آموزش، گفته است که سرمایه‌گذاری روی آموزش دختران، یکی از مطلوب‌ترین بخش‌هایی است که یک کشور می‌تواند انجام دهد.

او افزوده است: «زمینه‌سازی برنامه‌های آموزشی برای دختران، سبب رشد اقتصادی، مهار مرگ و میرنوزادان و بهبود تغذیه کودکان می‌شود.» برنامه همکاری جهانی برای آموزش متعهد است تا برای میلیون‌ها دختر و پسر در آسیب‌پذیرترین مناطق، زمینه‌ی رفتن به مکتب را فراهم سازد و در این راستا به کمک‌های خود ادامه بدهد.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a149b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا