کمیسون تصفیه صفوف امارت اسلامی ۶۰۰ تن را شناسایی و بازداشت کرده است

مقام‌های کمیسیون تصفیه صفوف می‌گویند که بیش از ۶۰۰ تن از کسانی که از نام امارت اسلامی استفاده سوء می‌کردند را در بیست و دو ولایت شناسایی و بازداشت کرده اند.

لطیف الله حکیمی، رییس کمیسیون تصفیه صفوف می‌گوید که این گرفتاری‌ها در کمتر از یک ماه اخیر صورت گرفته است.

به گفته وی، این افراد به اتهام‌های مختلف همچون همکاری با داعش و استفاده سوء از وسایل نظامی بازداشت و یا هم از وظایف شان برکنار شده اند.

لطیف الله حکیمی گفت: «بیش از یک ماه می‌شود که کمیسون تصفیه صفوف امارت اسلامی افغانستان تاسیس شده و به کار آغاز کرده است. تاکنون بیش از شش صد نفر تا امروز در ولایت‌های مختلف کشور از صفوف امارت اسلامی افغانستان توسط این کمیسون اخراج شده اند.»

از سویی هم، برخی از آگاهان مسایل نظامی این کار کمیسیون تصفیه صفوف را قابل توصیف میدانند و می‌گویند که بازداشت افراد استفاده‌جو پیامدهای مثبتی را برای تامین امنیت در کشور در پی خواهد داشت.

با این حال، شهروندان کشور می‌گویند که حکومت باید جلو افرادی را که دست به دزدی و کشتار می‌زنند بگیرد و اجازه ندهند که آنان از نام امارت اسلامی استفاده سوء کنند.

این در حالی‌ست که برخی از شهروندان کشور در ماه‌های اخیر از برخورد نادرست برخی از افراد استفاده‌جو تحت نام امارت اسلامی بارها شکایت کرده اند.

از سویی هم، قاری فصیح الدین رییس ستاد ارتش می‌گوید که تلاش‌ها ازبهر ایجاد یک اردوی قوی و منظم ادامه دارند.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a1056b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا