کودتا در میانمار؛ ارتش برای تحویل هر جنازه‌ ۸۵ دالر می‌گیرد

برخی از شهروندان میانمار می‌گویند ارتش این کشور برای شناسایی و تحویل جسد به خانواده کشته‌شدگان در تظاهرات این کشور، ۸۵ دالر دریافت می‌کند.

در دور تازه ناآرامی‌ها در میانمار و در اعتراض به کودتای نظامی در این کشور، روز جمعه دست‌کم ۸۲ نفر در شهر باگو که در ۹۰ کیلومتری شمال شرقی یانگون واقع شده، کشته‌شده‌اند.

انجمن حمایت از زندانیان سیاسی می‌گوید از زمان وقوع کودتای نظامی در میانمار در روز اول فوریه، بیش از ۷۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. از آن زمان نیروهای امنیتی متشکل از پلیس، سربازان و نیروهای ویژه ضد شورش دست به سرکوب سیستماتیک علیه معترضان غیرمسلح زده‌اند.

تخمین زده می‌شود تاکنون دست‌کم ۳ هزار نفر از معترضان دستگیر و بازداشت شده‌اند.

اتحادیه دانشجویان دانشگاه باگو با انتشار مطالبی در صفحه فیس‌بوک خود می‌گوید ارتش به شرط دریافت ۸۵ دلار، به خانواده‌ها اجازه می‌دهد اجساد عزیزان‌شان را شناسایی و دریافت کنند.

رادیوی آسیای برمه آزاد هم در گزارش‌های خود صحت این ادعای اتحادیه دانشجویان باگو را تایید کرده است. ارتش هنوز واکنشی نسبت به این گزارش‌ها نداشته است.

رسانه‌ها گزارش داده‌اند نیروهای نظامی میانمار روز جمعه با شلیک گلوله و همچنین استفاده از نارنجک‌های راکتی و دستی به معترضان ضد کودتا در شهر باگو حمله کردند.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a250b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا