گشایش نمایشگاه خزانی محصولات کشاورزی در کابل

خبرگزاری سریع: بیست‌وهفتمین نمایشگاه خزانی محصولات کشاورزی با شعار «زراعت معیاری، تضمین‌کننده اقتصاد کشور»، روز گذشته ۲۷ میزان، با حضور ملا عبدالغنی برادر، معاون اقصادی و  عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست‌الوزرا در بادام‌باغ شهر کابل گشایش یافت و برای چهار روز ادامه دارد.

ملا برادر در مراسم گشایش این نمایشگاه گفت: “بیش از هفتاد درصد مردم افغانستان مصروف زراعت می‌باشند و زندگی روزمره اکثر آنان به اقتصاد زراعتی وابسته است. با تلاش‌های دهاقین زحمت‌کش، مواد خام ارتزاقی شهرهای افغانستان تامین می‌شود که برای زندگی شهری ما اهمیت زیادی دارد.”

معاون اقتصادی ریاست‌الوزرا در ادامه گفت: “به عنوان دولت، ما باید بر مکانیزه‌سازی زراعت افغانستان تمرکز کنیم، زیرا این امر باعث رفاه کشاورزان می‌شود. از همه تاجران تقاضا داریم که در فراهم نمودن این تسهیلات به کشاورزان سهم بگیرند.”

وی همچنین در ادامه از سکتور خصوصی خواست تا برای نجات محصولات کشاورزان و باغ‌داران از آفات طبیعی، بر تولید ادویه با کیفیت زراعتی تمرکز داشته باشند و حداقل ادویه مناسب زراعتی را به افغانستان وارد کنند.

عطاءالله عمری، سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری نیز در مراسم گشایش این نمایشگاه، هدف از برگزاری این نمایشگاه را پشتیبانی از محصولات داخلی و کشاورزان کشور عنوان کرده است.

از سوی دیگر فضل‌الباری، معین مالی و اداری وزارت زراعت، مالداری و آبیاری در مراسم گشایش این نمایشگاه می‌گوید: “ما تلاش داریم که برای کشاورزان خود زمینه‌های بهتری فروش محصولات زراعتی را فراهم کنیم و از شهروندان می‌خواهیم که از محصولات وطنی برای پشتیبانی از کشاورزان استفاده کنند.”

در این نمایشگاه، محصولات کشاورزی در ۲۶۳ غرفه به نمایش گذاشته شده که ۵۶ غرفه آن، به صنایع دستی زنان اختصاص یافته است.

دکمه بازگشت به بالا