گلبدین بخاطر رسانه های ضد اسلامی به طالبان هشدار داد

رهبر حزب اسلامی افغانستان به طالبان هشدار داد که دولت‌های قبلی در افغانستان به دلیل عدم کنترل بر برنامه‌های ضد اسلامی رسانه‌ها حمایت مردم را از دست دادند.

«گلبدین حکمتیار» رهبر حزب اسلامی افغانستان با انتقاد از عملکرد رسانه‌ها در این کشور محتوای برنامه‌های آن‌ها را «مبتذل و ضد اسلامی» خواند که به «جایگاه اسلامی و مذهبی» طالبان لطمه می‌زند.
وی با اظهار اینکه در روند کاری رسانه‌ها پس از به قدرت رسیدن طالبان هیچ تغییری دیده نمی‌شود، خواستار اعمال محدودیت‌های بیشتر بر رسانه‌ها شد.
حکمتیار گفت که دولت‌های قبلی به دلیل برنامه‌های «مبتذل و ضد اسلامی» رسانه‌ها حمایت مردم مسلمان افغانستان را نداشتند و مردم حمایت خویش را از دولت پس گرفته و به «مجاهدین» پیوستند.
رهبر حزب اسلامی افغانستان درباره بازگشایی سفارت‌های خارجی در کابل نیز اظهارداشت: باید زمانی به این سفارت‌ها اجازه بازگشایی داده شود که این کشورها حکومت افغانستان را برسمیت بشناسند.
وی ادامه داد: همچنین سفارتخانه‌های افغانستان بطور متقابل بازگشایی شود و کشورهایی که در افغانستان حضور نظامی داشتند نیز غرامت جنگی بپردازند و دارایی‌های افغانستان نیز آزاد شود

رسانه «رشد»، پیش از این گزارش داده بود که گلبدین حکمتیار در بیانیه‌ای گفته بود: در صورت جنگ با طالبان و داعش از داعشی‌ها حمایت خواهد کرد.
در این گزارش آمده بود که حکمتیار به حامیانش گفته بود، «در صورتی که میان طالبان امارتی و جنگجویان طالبان که به داعش پیوسته اند نزاعی به میان آید٬ باید از این جنگجویان حمایت کرد».

لینک کوتاه

https://sarie.news/a1121b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا