یک زوج جوان مصارف عروسی شانرا به نیازمندان کمک کردند

یک زوج جوان در ولایت هرات مصارف عروسی شان را مواد غذایی برای شماری از خانواده‌های فقیر توزیع کرده‌اند.

عزت‌الله صمیم و ملکه افضلی زوج تازه ازدواج کرده، می‌گویند که با ۶۰ هزار افغانی نیازهای اولیه‌ی ۲۰ خانواده‌ی نیازمند را خریداری کرده‌اند. به گفته آنان همچنین در سطح شهر هرات برای شماری از افراد صبحانه پخش کرده‌اند.

عزت‌الله صمیم میگوید که هدف از این کارش این بوده که علاوه بر کمک به شماری از خانواده‌های نیازمند، با عرف‌های ناپسند موجود جامعه مبارزه کنیم.

او می‌گوید “من و همسرم “ملکه افضلی”، تلاش کردیم 60 هزار افغانی مصرف محفل عروسی خود را برای شماری از نیازمندان مواد غذایی توزیع کنیم و از این تصمیم راضی هستیم.”

همچنین ملکه افضلی می‌گوید، در شرایطی که شماری از افراد به‌دلیل فقر جان‌های‌شان را از دست می‌دهند، نوعروس‌ها جهزیه‌ی شان برای تهیه نان به فروش می‌رسانند پس نباید در این شرایط عروسی‌های مجلل گرفته شود.

او تاکید کرد شرایط و اوضاع بد اقتصادی کشور اقتضا می‌کند که دیگر زوج‌های جوان که در صدد ازدواج هستند، از مصارف گزاف پرهیز کنند و تلاش کنند دست نیازمندان را بگیرند.

همچنین عبدالرئوف افضلی، پدر ملکه افضلی می‌گوید که او از تصمیم دختر و دامادش خوشحال شده است.

در افغانستان اغلب مراسم‌های ازدواج پر هزینه و با زرق‌و‌برق برگزار می‌شود. با وجود که در سال‌های گذشته برخی‌ها اقدام به برگزاری مراسم‌های عروسی کم‌هزینه کرده‌اند، اما تاکنون هم مراسم‌های پُرهزینه عروسی همچنان رواج دارد.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a1036b
دکمه بازگشت به بالا