اولین نوزاد ضد کرونا در آمریکا به دنیا آمد

دو داکتر متخصص اطفال ادعا کردند، زنی در جنوب فلوریدا که در حین بارداری یک دوز واکسن ویروس کرونا دریافت کرده بود، اولین نوزاد دارای آنتی بادی کووید-۱۹  را به دنیا آورد.

پزشکان یافته‌های خود را در یک نسخه پیش از انتشار ارائه کردند، به این معنی که این ادعا هنوز بررسی نشده است.

داکتر پل گیلبرت و چاد رودنیک گفتند که مادر، یک کارمند مراقبت‌های بهداشتی، اولین دوز واکسن مدرنا را در جنووری، در هفته ۳۶ بارداری دریافت کرد.

این زن سه هفته بعد دختری “سرحال و سالم” به دنیا آورد. در مقاله آنها آمده است که محققان خون را از بند ناف نوزاد تجزیه و تحلیل کرده و “آنتی بادی” در زمان زایمان تشخیص داده شد. بنابراین، امکان حفاظت و کاهش خطر عفونت Sars-CoV-2 با واکسیناسیون مادر وجود دارد.”

گیلبرت گفت: “از نظر ما، این اولین بار در جهان است که پس از واکسیناسیون مادر، نوزاد با آنتی بادی متولد می‌شود. ما بند ناف نوزاد را آزمایش کردیم تا ببینیم آیا آنتی بادی‌های موجود در مادر به نوزاد منتقل می‌شود یا نه، این چیزی است که در مورد واکسن‌های دیگر در دوران بارداری اتفاق می‌افتد.”

با این حال، این مقاله روشن می‌کند که تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه آیا نوزادان توسط این آنتی بادی‌ها محافظت می‌شوند یا خیر، لازم است. “

رودنیک به ایستگاه محلی ABC گفت: “این یک مورد کوچک در مورد هزاران و هزاران نوزادی است که از مادرانی که تا چند ماه آینده واکسینه می‌شوند، متولد خواهند شد. مطالعات بیشتر باید مشخص کند که این محافظت تا چه مدت ادامه خواهد داشت. این مطالعات همچنین باید تعیین کنند که نوزاد چه میزان آنتی بادی برای محافظت نیاز دارد. “

گیلبرت و رودنیک اعلام کردند که مقاله آنها برای چاپ پذیرفته شده است و آنها منتظر ارسال رسمی آن در سایت ژورنال هستند.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a64b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا