سنای امریکا: شکست ما در افغانستان به خاطر رفتار دوگانه پاکستان بود

رئیس شورای روابط خارجی سنای امریکا مدعی شد که شکست ماموریت این کشور در افغانستان به دلیل سال‌ها رفتار دوگانه پاکستان بود.

به گزارش خبرگزاری سریع، «باب منندز» رئیس شورای روابط خارجی سنای امریکا در نشست استماعیه برای بررسی نامزدی «دونالد آرمین برون» به عنوان سفیر امریکا در اسلام‌آباد، دولت پاکستان را عامل شکست ماموریت امریکا در افغانستان دانست.

براساس بیانیه منتشر شده توسط شورای روابط خارجی سنای امریکا، منندز در این نشست گفت: من از نامزدی شما در این لحظه به خصوص چالش برانگیز در روابط دوجانبه امریکا و پاکستان استقبال می کنم. همانطور که در ماه گذشته به این کمیته گفتم، شکست ماموریت ما در افغانستان، تا حد زیادی، به دلیل سال ها رفتار دوگانه پاکستان بود.

وی با اظهار اینکه پاکستان به مخالفان مسلح دولت سابق افغانستان پناه می‌داد، گفت: ما نیاز به گفت‌وگوی جدی با دولت پاکستان در مسیر پیش‌رو داریم و من مطمئن هستم که در صورت تایید، پیام سختی را به آن‌ها ارسال خواهید کرد.

رئیس شورای روابط خارجی سنای امریکا در ادامه با ابراز نگرانی از افزایش قدرت گروه‌های افراطگرا در داخل پاکستان گفت: دولت پاکستان به طور فزاینده محیطی برای فعالیت گروه‌های افراطی ایجاد کرده است.

«عمران خان» نخست وزیر پاکستان تیرماه سال جاری در حضور نمایندگان مجلس این کشور گفته بود که پاکستان اقدامات زیادی بر اساس خواسته‌های امریکا در مبارزه با تروریسم انجام داده است اما طرف امریکایی آنها را به رسمیت نشناخته است.

لینک کوتاه

1 دیدگاه

  1. محترما! پاكستان به مناسبت مسايل تجارتى خويش با كشور چنين حتى توانست امريكاه را فريب دهد و مناسبات سياسى افغانستان را نيز با امريكا به اثر حالت دوگانگى سياسى كه داشته است مشكل دار نمايد، و قابل ذكر است كه پاكستان حامى درجه اول تروريستى جهان بوده ميتواند، زيرا پاكستان منافع ملى خود را به اساس تجارت تروريستى در مناطق ميداند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا