ده ها فلسطینی در حملات نظامیان اسراییلی زخمی شدند

به گزارش خبرگزاری سریع، به نقل از تلویزیون الاخباریه سوریه، ده‌ها فلسطینی در حمله نظامیان اسراییل به منطقه بیتا واقع در جنوب شهر نابلس و منطقه بیت دجن در شرق نابلس در کرانه باختری اشغالی رود اردن زخمی یا بر اثر استنشاق گاز‌های سمی مصدوم شدند.

خبرگزاری فلسطینی وفا اعلام کرد نیرو‌های اشغالگر به بیتا و بیت دجن حمله و گلوله و بم های دستی به سوی فلسطینی‌ها شلیک کردند که به زخمی شدن سه نفر از جمله یک خبرنگار منجر شد و ده‌ها نفر دیگر دچار مصدومیت ناشی از استنشاق گاز شدند.

کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) نیز اعلام کرد اقدامات اشغالگران علیه مسجد الاقصی و مقدسات اسلامی و مسیحی، به چالش طلبیدن همه ملت‌های جهان است.

ساف افزود حملات روزانه شهرک نشینان به مسجد الاقصی، تلاش برای یهودی سازی و نقض حقوق بین الملل و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد است که همه آن‌ها تأکید کرده اند شهر قدس یک سرزمین فلسطینی اشغالی است.

در همین حال نظامیان در ادامه بازداشت‌های گسترده در مناطق مختلف کرانه باختری اشغالی رود اردن، بیش از ده فلسطینی را بازداشت کردند.

نیرو‌های اسرائیلی به ارتکاب وحشیانه‌ترین اقدامات خصمانه علیه ملت فلسطین ادامه می‌دهند. یورش به مسجد الاقصی یکی از این اقدامات وحشیانه است. نیرو‌های اشغالگر از شهرک نشینانی که به مسجد الاقصی تعرض می‌کنند و نمی‌گذارند فلسطینیان به این مسجد برسند کاملا حمایت و فلسطینان را بازداشت می‌کنند. این اقدامات در تلاش برای تحمیل وضع جدیدی به مسجد الاقصی و تسلط بر آن صورت می‌گیرد.

نیرو‌های اشغالگر به بازداشت‌ها ادامه دادند و دو فلسطینی را در منطقه قباطیه در جنوب جنین بازداشت کردند. هشت فلسطینی دیگر نیز در مناطق مختلف در کرانه باختری بازداشت شدند.

نیرو‌های اشغالگر به منطقه بیت عمر یورش بردند و به فلسطینیان حمله و یک جوان را بازداشت کردند.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a890b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا