سخنگوی وزارت خارجه چین: امریکا در عراق و افغانستان ثابت کرد که آشفتگی به ارمغان می‌آورد

سخنگوی وزارت خارجه چین امروز در سخنانی تصریح کرد: امریکا در عراق، سوریه و افغانستان ثابت کرد که با تحمیل اجباری دموکراسی و ارزش‌ های خود، آشفتگی را برای دیگران به ارمغان می‌آورد.

«وانگ ونبین» سخنگوی وزارت خارجه چین روز سه شنبه 18 عقرب در خصوص اتهام زنی‌ های امریکا به کشورش پیرامون دموکراسی و حقوق بشر تصریح کرد که واشنگتن مانند گذشته تلاش می‌کند تا مداخله خود در امور داخلی سایر کشورها را به نام «حقوق بشر» و «دموکراسی» توجیه کند.

به گزارش وبگاه «وزارت خارجه چین»، سخنگوی این وزارتخانه در این باره اضافه کرد: اما چه عراق، چه سوریه و چه افغانستان، حقایق بارها و بارها ثابت کرده‌ اند که ایالات متحده با تحمیل اجباری دموکراسی و ارزش‌ های خود به دیگران، به جای ثبات و رفاه، آشفتگی و هرج و مرج را برای دیگران به ارمغان می‌ آورد.

«وانگ ونبین» در این خصوص افزود: امریکا اعتبار حقوق بشر و دموکراسی خود را کاهش داده و دموکراسی امریکایی مدت هاست که ورشکسته شده است.

این در حالیست که ۲ دهه اشغالگری نیروهای خارجی به سرکردگی امریکایی ها در افغانستان دستاوردی جز افزایش ناامنی، فقر و خشونت برای مردم این کشور به همراه نداشته است.

لینک کوتاه

https://sarie.news/a1034b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا